А готелі — в перспективі

Поділитися
«Час нарешті зрозуміти: Євро-2012 — це не привід для гордощів. Це вже близько», — влучно зауважили жартівники з «Вечірнього кварталу»...

«Час нарешті зрозуміти: Євро-2012 — це не привід для гордощів. Це вже близько», — влучно зауважили жартівники з «Вечірнього кварталу». Справді, близько. Зроблено ж... Самі здогадуєтеся, скільки. А в самій тільки столиці роботи — не провернешся. Взяти хоча б одну з найболючіших проблем, яка стосується кількості та якості київських готелів.

Сьогодні в головному місті України– працює 121 підприємство готельного господарства. Сумарна кількість готельних номерів — 9196, місць — 16124. П’ятизіркових готелів у Києві сьогодні три, «четвірок» — вісім.

До 2010 року в столиці планують здати в експлуатацію 10 готелів рівня «п’яти зірок», 15 «четвірок» і 30 «трійок» із загальною кількістю місць 5,5 тис. Зараз у місті будують чотири «п’ятірки» і три «четвірки». Загалом же понад 30 проектів будівництва об’єктів готельного господарства, введення в експлуатацію яких заплановане на 2008—2011 рр., перебувають на різних стадіях готовності.

Але хай вас ці цифри не вводять в оману. Адже в цілому матеріально-технічний стан готелів Києва, за винятком жменьки висококласних закладів, дуже далекий від міжнародних стандартів. У місті практично немає молодіжних хостелів із розумними цінами за проживання (до 20 у.о. за добу) і з досить якісним сервісом. Не попхається розсудливий турист і в жодну з небагатьох київських «трійок». А якщо попхається — піде з «круглими» очима. Бо за 24 години перебування там йому доведеться викласти абсолютно неадекватну суму: у цивілізованій європейській столиці стільки коштує мешкання у шикарній «четвірці», а не в царстві совкового сервісу й інтер’єру.

Головна ж проблема — із розряду перспективи. Точніше, її фактичної... відсутності. Можна будувати грандіозні плани щодо розвитку й удосконалення столичного готельного господарства, але немає жодної впевненості, що вони не розіб’ються об сувору реальність. А саме — об відсутність земельних майданчиків під будівництво нових об’єктів. Чому так діється, усім давно відомо: термін окупності готелів — 10—12 років, офісно-торгово-розважальних центрів — утричі коротший. І ця перспектива, з погляду нинішньої столичної влади, видається значно привабливішою. А що стосується Євро-2012... Чим не привід для гордощів?..

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі