Янукович заявляє, що влада допомагає всім із житлом. Знущається? - Соціальний захист - dt.ua

Янукович заявляє, що влада допомагає всім із житлом. Знущається?

15 лютого, 2013, 20:05 Роздрукувати Випуск №6, 15 лютого-22 лютого

В офіційній черзі на житло перебуває близько півтора мільйона чоловік.

Як повідомила прес-служба глави держави, в інтерв'ю журналу "Україна і світ. Глобальний порядок денний 2013" президентЯнукович заявив, що влада приділяє особливу увагу питанню забезпечення громадян житлом і що програми з доступного житла вже діють.

Так, за його словами, діє Державна цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла на 2010–2017 рр., відповідно до якої держава надає громадянам безоплатну підтримку в розмірі 30% вартості житла.

"За час дії програми таку підтримку вже одержали близько 2,5 тис. сімей", — зазначив президент. Також для забезпечення доступним житлом держава пропонує здешевлення вартості іпотечних кредитів, сказав Янукович. "Ця програма "молода", вона стартувала в червні минулого року. За нею вже надано допомогу більш як тисячі сімей. Для її реалізації у 2013 р. у держбюджеті передбачено 300 млн грн", — зазначив він.

Також президент повідомив, що діє ще одна програма — Державна програма забезпечення житлом молоді на 2002–2017 рр. "Сьогодні в ній беруть участь понад 10,5 тис. молодих сімей", — сказав Янукович.

Крім цього, додав він, за державний рахунок частково компенсується відсоткова ставка за іпотечним кредитом ще для 17,5 тис. молодих сімей.

Щоб допомогти читачеві оцінити, наскільки вищезазначені мізерні цифри співвідносяться з реальними масштабами житлової проблеми, досить згадати торішню заяву прем'єр-міністра Миколи Азарова, відповідно до якої в офіційній черзі на житло перебуває близько півтора мільйона чоловік.

"Причому ця черга практично не рухається. Люди стоять у черзі по 20–30 років, — заявив тоді прем'єр-міністр і додав: — Щоб зрушити цю чергу з місця, необхідно будувати хоча б 100 тис. доступного житла на рік". Тоді цю проблему можна було б вирішити років через десять…

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №22-23, 15 червня-21 червня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво