Земляни сьогодні зможуть спостерігати повне сонячне затемнення - єдине в цьому році

Поділитися
Земляни сьогодні зможуть спостерігати повне сонячне затемнення - єдине в цьому році
У середу 13 листопада настане повне сонячне затемнення - між Сонцем і Землею встане Місяць і закриє собою сонячний диск. Спостерігати за рідкісним явищем можна буде протягом 4 годин і 11 хвилин.

Єдине в цьому році повне сонячне затемнення настане на Землі сьогодні. Смуга місячної тіні пройде через весь Тихий океан, але на суші спостерігати повну фазу затемнення можна буде тільки на півночі Австралії.

Нинішнє затемнення почнеться о 19:37 за Гринвічем 13 листопада (21:37 за київським часом), коли Землі торкнеться півтінь Місяця. Приблизно через годину, о 20.35 за Гринвічем, почнеться повна фаза - місячна тінь почне свій шлях з північного узбережжя Австралії, з точки приблизно за 150 км на захід від міста Дарвін. Потім тінь перетне затоку Карпентарія і знову повернеться на сушу у Квінсленді. Найбільшим містом на шляху місячної тіні, "столицею затемнення", буде Кернс на західному узбережжі Австралії, де живуть близько 150 тис. осіб. Місцева газета Cairns Post, поспостерігати за затемненням у місто прибудуть близько 80 тис. вчених і туристів.

Повна фаза затемнення у Кернсі протриває не більше двох хвилин - з 20:38 по 20:40 за Гринвічем. Однак потім пляма місячної тіні буде проходити по пустельних районах Тихого океану, де побачити затемнення можна буде тільки з корабля або з літака.

Максимальної фази затемнення досягне о 22:11 за Гринвічем, у точці на півдні Тихого океану, де його тривалість складе 4 хвилини 2 секунди. Місячна тінь покине Землю о 23:48 за Гринвічем.

Сонячні затемнення відбуваються, коли Місяць опиняється точно між Сонцем і Землею. Оскільки видимі діаметри Сонця і Місяця дуже близькі, Місяць може повністю закрити диск денного світила, і на небі з'являється чорне коло в обрамленні сяючої корони - світної зовнішньої області атмосфери Сонця, невидимої у звичайних умовах. !zn

Читайте також:

Вчені змоделювали загибель Землі (відео)

Японські вчені отримали точні дані про діаметр Сонця

Марсохід сфотографував «фобосівське затемнення» на Марсі

Жителі Землі спостерігали унікальний блакитний Місяць (ВІДЕО)

Астрономи виявили «близнюка» Сонячної системи

У NASA зафіксували, як Венера пройшла по диску Сонця (фото)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі