Запуск першого українського супутника зв'язку відклали на 2014 рік

Поділитися
© newsparky.livejournal.com
Супутник «Либiдь» повинен забезпечити Україні пряме телемовлення і широкосмуговий доступ в інтернет. Планується, що апарат буде доставлено на геостаціонарну орбіту ракетою-носієм «Зеніт-2SБ» з космодрому Байконур.

Запуск українського телекомунікаційного космічного апарату Либiдь не відбудеться в 2013 році через те, що півтора року узгоджувалася орбітальна позиція для нього. Про це повідомив генеральний конструктор і генеральний директор ВАТ Інформаційні супутникові системи імені Решетньова (ІCС) Микола Тестоєдов.

"Робота йде, але, на жаль, практично на півтора року було призупинення проекту. Справа в тому, що у замовника (Державне космічне агентство України - ред.) були проблеми з оформленням орбітально-частотного ресурсу, простіше кажучи, вирішувалося питання з виділенням Україні точки стояння на геостаціонарній орбіті", - сказав він.

Тестоєдов додав, що ця затримка не дозволить запустити супутник Либiдь в кінці 2013 року, хоча ІCС докладає до цього всіх зусиль. "Ми працюємо, недавно була чергова зустріч у представництві MDA (канадська компанія - ред.), Наша команда з травня працює в Києві", - зазначив він.

Контракт вартістю $254 млн між компанією MDA і Національним космічним агентством України на створення апарату Либiдь був підписаний 15 грудня 2009 року. За цією угодою MDA також має надати Україні два центри управління супутником та іншу пов'язану з цим наземну інфраструктуру.

ІCС виготовляє платформу для українського супутника і, отримуючи від MDA ретранслятор, проводить інтеграцію апарату цілком, а також забезпечує пускову кампанію та обслуговування супутника в космосі.

Супутник Либiдь забезпечить в Україні пряме телемовлення і широкосмуговий доступ в Інтернет. Планується, що апарат буде доставлений на геостаціонарну орбіту ракетою-носієм Зеніт-2SБ з розгінним блоком Фрегат-СБ з космодрому Байконур (Казахстан). !zn

Читайте також:

Україна не зможе вступити в Європейське космічне агентство без збільшення фінансування галузі

Европа вибрала дослідження Юпітера в якості наступної великої космічної місії

НАСА розробить марсіанську стратегію на найближчі 20 років


Індія на три роки скоротила терміни для експедиції на Марс

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі