Вчені «знищили» нову форму життя на Землі: сенсаційна бактерія NASA не виправдала надій

Поділитися
© npblog.com.ua
Гіпотеза про бактерію, яка здатна жити в насиченому розчині миш'яку була спростована. Вчені з'ясували, що білки бактерії сполучаються з фосфатом, а не практично ідентичним йому, але отруйним арсенатом.

Сенсаційна гіпотеза про бактерію, що може жити в насиченому розчині миш'яку, яка породила розмови про «нову форму життя» на Землі, судячи з усього, остаточно спростована. Вчені з'ясували, що бактерія GFAJ-1 просто вміє виловлювати фосфат з навколишнього середовища, навіть перебуваючи у миш'яку.

Важливе відкриття зробили вчені Вейцманнського наукового інституту в Ізраїлі. Їм вдалося виявити механізм, завдяки якому, навіть коли бактерія знаходиться в токсичному середовищі, її білки сполучаються з фосфатом, а не практично ідентичним, але отруйним арсенатом.

Дослідники вивчили п'ять типів фосфат-сполучних білків з чотирьох видів бактерій - два чутливих до арсенати і два стійких до нього. У результаті вони виявили, що більшість досліджуваних білків, перебуваючи в розчинах, що містять навіть у 500 разів більше арсенатів, ніж фосфатів, частіше воліли сполучатися з неотруйними солями. Однак, провівши схожий експеримент з білками GFAJ-1, з'ясувалося, що навіть при концентрації арсенатів в 4500 разів більше в порівнянні з фосфатами, вони безпомилково обирають фосфати.

Втім, за словами вчених, це зовсім не означає, що отруйні солі не можуть потрапити в бактерію, але лише доводить, що дана бактерія пристосована приєднувати фосфор фактично при будь-яких обставинах, а живі організми «не люблять, коли до них в цитоплазму потрапляє миш'як» .

GFAJ-1 вперше була виявлена в 2010 році: тоді вчені NASA навіть подумали, що при дефіциті фосфору вона може створювати ДНК на основі миш'яку. Однак через два роки, у липні 2012 року відразу дві групи дослідників спростували існування таких дивовижних бактерій.

За отриманими ними даними, GFAJ-1, яка нібито живиться миш'яком, насправді здатна тільки вижити в отруйному середовищі, яке вбиває все живе. Так, швейцарські вчені встановили, що ДНК бактерії складається з фосфору й не містить миш'яку. А дослідники з Ванкувера виявили, що в миш'яковому середовищі чудо-бактерія не росте. Втім і ті, й інші підкреслили, що GFAJ-1 все ж цікава для подальшого вивчення. !zn

Читайте також:

Японські вчені синтезували сто тринадцятий елемент таблиці Мендєлєєва

В підльодовиковому озері в Антарктиді можуть існувати невідомі форми життя

Вчені створили флешку, яка розшифровує ДНК

Вчені створили портативний плазмовий апарат для знищення бактерій

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі