Вчені знайшли потенційно населену суперземлю

Поділитися
На відстані 50 світлових років від Землі астрономи виявили суперземлю, яка може бути придатна для проживання людини. Вчені не виключають, що на її поверхні може бути вода.

Європейські астрономи знайшли суперземлю в зоні, потенційно придатній для проживання, навколо зірки Gliese 163 на відстані 50 світлових років від Землі.

Новий об'єкт, що отримав позначення Gliese 163c, розташовується в сузір'ї Золотої Риби. Маса планети - 6,9 земних, а період обертання навколо зірки - 27 днів.

Радіус планети лежить у межах від 1,4 до 2,4 земного. Для роботи вчені використовували встановлений в обсерваторії Ла-Сілла спектрограф HARPS.

Вчені встановили, що завдяки тому, що зірка належить до тьмяного типу світил, на її поверхні може існувати вода в рідкому вигляді. Якщо атмосфера нової планети влаштована так само, як земна, температура на поверхні складає 60 градусів за Цельсієм.

За словами вчених, «це занадто» для складних організмів, але для мікроорганізмів такі умови можуть виявитися прийнятними - відомі археї-термофіли (екстремофіли), які комфортно себе почувають при температурі понад 80 градусів за Цельсієм. !zn

Читайте також:

Жителі Землі спостерігали унікальний блакитний Місяць (ВІДЕО)

Вчені показали еволюцію Всесвіту за 9 мільярдів років у 77-секундному ролику (ВІДЕО)

Вчені оцінили вірогідність зіткнення астероїда Апофіса з Землею

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі