Вчені придумали простий спосіб вивести сіль з води

Поділитися
Новий спосіб видалення іонів може виявитися через свою простоту більш економічно виправданим, ніж складні і енергоємні сучасні способи на кшталт ємнісної деіонізації.

Інженери придумали простий спосіб вивести сіль з води за допомогою батареї графітових електродів, покритих активованим вугіллям. Метод не підходить для дуже солоної морської води, проте дуже ефективний при помірній концентрації іонів. Робота опублікована в журналі The Journal of Physical Chemistry Letters.

Робота пристрою заснована на принципі "вичерпування" іонів з одного розчину в інший.

Дослідники вкрили графітові електроди шаром пористого (активованого) вугілля товщиною близько 200 мікрометрів. Батарея електродів опускалася в розчин, і до неї прикладалося невелика напруга 1-2 вольта). Катіони й аніони солей спрямовувалися до електродів і накопичувалися в зоні пористого вуглецю. Через невеликий час (щоб не витрачати енергію на електроліз) електроди виймали і опускали в інший розчин. У другому розчині напруга відключалася, тому іони вільно мігрували з пористої поверхні електродів в рідину. Потім цикл повторювався знову, зазвичай близько восьми разів.

Автори показали, що таким способом можна знизити концентрацію хлориду натрію в розчині з 20 до 7 мілімоль - в три рази. Крім того, якщо покрити електроди мембраною, що вибірково пропускає окремі іони, то ефективність знесолення можна збільшити, не змінюючи принципово технологію.

Новий спосіб видалення іонів може виявитися через свою простоту більш економічно виправданим, ніж складні і енергоємні сучасні способи на кшталт ємнісної деіонізації. Низька напруга дозволяє створити прості портативні пристрої для знесолення на сонячних батареях. Найголовніше обмеження методу пов'язано з тим, що він неефективний при великих концентраціях іонів - у цьому випадку застосовуються більш традиційні методи, такі як дистиляція або зворотний осмос. !zn

Читайте також:

Вчені: Льодовики на планеті можуть розтанути швидше, ніж очікувалося


Янукович вніс зміни в закон про питну воду


З київських кранів через десять років потече чиста вода


ООН попереджає про гостру нестачу питної води у світі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі