Вчені довели важливість бабусь для еволюції людства

Поділитися
Моделювання показало, що подвоєння тривалості життя людей у порівнянні з приматами могло статися мимовільно завдяки турботі про потомство у пізньому віці.

Антропологи отримали нове підтвердження "гіпотези бабусь": моделювання показало, що подвоєння тривалості життя людей у порівнянні з приматами могло статися мимовільно завдяки турботі про потомство у пізньому віці. Робота опублікована в журналі Proceedings of the Royal Society B.

Моделювання передбачало, що піклуватися про маленьких дітей могли жінки починаючи з 45-річного і закінчуючи 75-річним віком. При цьому дитина переходила від матері до бабусі не раніше, ніж їй виповниться два роки. Одна бабуся могла піклуватися тільки про одне маля, але це необов'язково мав бути її прямий нащадок.

Вихідна середня тривалість життя популяції становила 25 років, приблизно так само, як у сучасних шимпанзе. Однак в одного відсотка популяції вона була підвищена, що дозволяло жінкам стати бабусями - тобто взяти на себе турботу про потомство. Це давало можливість матерям заводити більше дітей, що, у свою чергу, збільшувало частоту генів "довгожительства".

- Генетики виявили в Південній Африці найдревніші племена на Землі


Моделювання показало, що всього за 25-60 тисяч років такої еволюції середня тривалість життя в популяції досягала 43 років - значення, характерного для сучасних мисливців і збирачів. Цікаво, що розроблена модель ніяк не враховувала розміри і еволюцію мозку - турбота про потомство приводила до збільшення тривалості життя самостійно.

- Археологи виявили найдавніший рибальський гачок

У гіпотезі вчених, виникнення у людини феномена бабусь і збільшення тривалості життя було пов'язане зі зміною клімату. За їхніми словами, стародавні люди, зіткнувшись із засухами, були поставлені перед вибором. Вони могли мігрувати лісами, де маленькі (не грудні) діти здатні прогодуватися фруктами самостійно. Або відправитися у савани, де проживання неповнолітніх повністю залежить від дорослих. В останньому випадку це призвело до виникнення турботи про потомство у пізньому віці і відповідного збільшення тривалості життя.

-Доісторична людина мала потребу в м’ясі вже 1,5 млн років тому

Слід зазначити, що модель підводить математичне обґрунтування для висловленої раніше еволюційної гіпотези, а не визначає реальну роль, яку грали бабусі в історії антропогенезу. Для цього треба було б визначити зміну середньої тривалість життя предків людей протягом тривалого часу, а такими даними вчені поки не володіють.

- Два мільйони років тому в Африці співіснували три древніх види людей

Нещодавно інша група антропологів провела моделювання харчування людей і їхніх найближчих родичів і показала, що до винаходу термообробки примати не могли дозволити собі настільки великий мозок, яким володіє людина. !zn

Читайте також:

Доісторична людина мала потребу в м’ясі вже 1,5 млн років тому

У Китаї знайдені останки невідомого предка людини (фото)

Два мільйони років тому в Африці співіснували три древніх види людей

Вчені знайшли докази існування мультиплікації в кам'яному столітті (ВІДЕО)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі