Учені з'ясували, навіщо диким кішкам плями на шкурі

Поділитися
Міжнародна група вчених провела дослідження й з'ясувала, що різноманітні візерунки, якими прикрашена шерсть диких кішок, служить тваринам як засіб маскування. Також вчені підтвердили теорію, що візерунок прямо залежить від середовища проживання хижака. Про це в середу, 20 жовтня, повідомили європейські ЗМІ.
Міжнародна група вчених провела дослідження й з'ясувала, що різноманітні візерунки, якими прикрашена шерсть диких кішок, служать тваринам як засіб маскування. Також вчені підтвердили теорію, що візерунок прямо залежить від середовища проживання хижака. Про це в середу, 20 жовтня, повідомили європейські ЗМІ. Предметом вивчення групи вчених стало 37 різновидів різних кішок. Для цього дослідники використовували викладені в мережі фотографії й класифікували їх за допомогою математичних формул. У результаті детального аналізу з'ясували, що котячі, які мешкають на деревах і полюють вночі, мають найбільш складні й несиметричні візерунки на шерсті. Щоправда, це не перше дослідження, яке передбачало, що плями й смуги потрібні диким кішкам, щоб замаскуватися в лісі, піщаних пустелях або сніжних горах. «Візерунок залежить як від середовища проживання тварин, так і від того, як вони його обживають - якщо тварина не спить вночі й живе на деревах, то на її шкурі особливо багато складних візерунків», - розповів Вільям Аллен з Брістольського університету, один з авторів цього дослідження. «Ми встановили, що ступінь корисності різних візерунків для виживання того чи іншого виду тварин можна описати за допомогою певної математичної моделі. Вона дозволяє зрозуміти, як виникають ці плями, й дає нам більш повне уявлення про те, як леопард отримав свої плями», - сказав професор Аллен. Експерти заявляють, що, перш за все, у всьому «винна» генетика. «Якщо подивитися на візерунки з точки зору еволюції, видно, що в сімействі котячих вони часто з'являються й зникають. Це дає підстави припустити, що за цим стоїть певний генетичний механізм». Раніше вчені висловлювали припущення про те, що дикі кішки використовують своє забарвлення, щоб првернути увагу протилежної статі. Проте група вчених під керівництвом професора Аллена вважає це припущення непереконливим, оскільки тоді забарвлення самок і самців має відрізнятися. За даними дослідження, таких відмінностей немає. «Є й інша теорія, згідно з якою візерунок диких кішок виконує якусь соціальну функцію. Але ми подібні припущення не підтримуємо, оскільки візерунки котячих не відображають їхню соціальну систему», - уточнив Вільям Аллен.

За матеріалами Би-Би-Си

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі