У США запустили в космос супутник, який буде спостерігати за сміттям

Поділитися
© archive.rrc-tver.ru
У США в космос було відправлено супутник, завданням якого є спостереження за іншими об'єктами на орбіті. За даними астрономів, цей апарат дозволить вперше в історії вести спостереження за так званим «космічним сміттям» поза межами Землі. Він буде відстежувати й аналізувати їхню траєкторію. Про це в неділю, 26 вересня, заявили місцеві ЗМІ.
У США в космос було відправлено супутник, завданням якого є спостереження за іншими об'єктами на орбіті. За даними астрономів, цей апарат дозволить вперше в історії вести спостереження за так званим «космічним сміттям» поза межами Землі. Він буде відстежувати й аналізувати їхню траєкторію. Про це в неділю, 26 вересня, заявили місцеві ЗМІ. Старт відбувся о 7:41 за київським часом з авіабази «Ванденбер». Супутник SBSS вивела на орбіту ракета-носій Minotaur IV. Завдяки цьому запуску вчені планують уникнути цілого ряду проблем, які постійно виникають у космосі. Раніше покладені на апарат SBSS функції виконували астрономи за допомогою телескопів, розташованих на поверхні планети. Через це роботу можна було проводити лише вночі. Крім того, за низької прозорості атмосфери й у зв'язку з різними погодними умовами спостереження не завжди можна було проводити. «SBSS значно розширить наші можливості щодо отримання інформації про ситуацію на орбіті, що життєво важливо для захисту наших космічних апаратів», - підкреслив командувач 30-го космічного крила ВПС США полковник Річард Болтц, який відповідав за запуск. У свою чергу підполковник Тім Харріс, що очолює 1-у авіакосмічну випробувальну ескадрилью на авіабазі «Ванденбер», уточнив, що новий супутник дозволить в 10 разів підвищити точність обчислення параметрів орбіти космічних об'єктів. SBSS допоможе не тільки військовим, але і цивільним підкорювачам космосу - NASA. Дані, що надходитимуть із супутника, дозволять уникати зіткнень космічного сміття й МКС. Нагадаємо, що в цей час навколо Землі обертається близько 100 тисяч апаратів, що вийшли з ладу, останніх ступенів ракет-носіїв і розгінних блоків, а також різних деталей і фрагментів. Усі вони рухаються зі швидкістю близько 10 кілометрів за секунду. Зіткнення з будь-яким предметом, діаметр якого перевищує один сантиметр, здатне призвести до серйозного пошкодження нових супутників або стаціонарних об'єктів на орбіті. З поверхні планети поки вдається відстежувати траєкторії польоту тільки досить великих уламків, діаметр яких становить більше дециметра.

За матеріалами ДНИ.РУ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі