У птаха, що жив на Ямайці, замість крил киї

Поділитися
Науковці встановили, що нездатний до польоту птах, що жив на Ямайці, бився зі своїми суперниками й хижаками за допомогою крил, перетворених у ході еволюції дубини.
Науковці встановили, що нездатний до польоту птах, який жив на Ямайці, бився зі своїми суперниками й хижаками за допомогою крил, перетворених у ході еволюції на киї. Він належав до родини ібісових, був розміром з курку, перевершуючи її в озброєнні, й вимер близько 10 тисяч років тому. Британська преса надрукувала назву викопної істоти - Xenicibis xympithecus - і показала зображення її скелета. Вона мала те, чого не було в інших відомих науці пернатих, ссавців, земноводних або амфібій - бойові нарости на передніх кінцівках. Один з п'ястків цього птаха довший, важчий і товщий, ніж у його родичів. Дослідники пишуть, що під час бійки ця кістка діяла як «суглобистий кий» або ціп. «Про застосування цих київ ми можемо судити з того, що сучасні ібіси хапають один одного дзьобами й б'ють крилами, - сказав співробітник Єльського університету в США Ніколас Лонгріч .- Ми вивчили дві кістки викопної тварини, які, швидше за все, були зламані під час бою з іншим таким птахом». Відомо, що лебеді під час сварки лупцюють один одного крилами або захищають у такий спосіб свій виводок. Інші птахи, наприклад, паламедеї, чайки й шпорцеві гуси, «відростили» собі на ногах шпори, щоб завдавати супротивнику максимальних пошкоджень. Для цього, судячи з усього, призначалися й так звані «мушкетні кулі» на крилах вимерлого дрозда-самітника з острова Родрігес в Індійському океані. Він був родичем додо, який жив у Маврикії. Палеонтолог з лондонського Музею природничої історії Джуліан Хьюман зауважив, що на відміну від більшості інших нелітаючих птахів, Xenicibis зберіг довгі крила, що збільшувало силу його ударів. «Пташенята ібісів вилітають з гнізда досить пізно, щоб зменшити ймовірність загибелі від хижаків, - сказав Хьюман. - На Ямайці в стародавніх ібісів було ще більше ворогів». Відомо також, що ібіси особливо ревно охороняють свою територію від родичів. Це означає, що киї на крилах, можливо, пускали в хід і для з'ясування відносин між сусідами або особинами різної статі.

За матеріалами Би-Би-Си

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі