Телескоп зафіксував спалах від чорної діри в центрі нашої галактики (ФОТО)

Поділитися
© mia.ulmic.ru
Рентгенівський телескоп NuSTAR, запущений на орбіту в червні, зробив перші знімки надмасивної чорної діри в центрі нашої Галактики і зафіксував могутній спалах - викид енергії, який відбувається, коли чорна діра поглинає матерію.

Рентгенівський телескоп NuSTAR, запущений на орбіту у червні, зробив перші знімки надмасивної чорної діри в центрі нашої Галактики і зафіксував могутній спалах - викид енергії, який відбувається, коли чорна діра поглинає матерію, повідомляє НАСА.

"Нам пощастило, ми змогли "впіймати" спалах від чорної діри під час сеансу спостережень. Ці дані допоможуть нам краще зрозуміти "лагідного велетня" в серці нашої Галактики - чому він іноді видає спалаху протягом декількох годин, а потім знову впадає в дрімоту" , - каже науковий керівник проекту NuSTAR Фіона Харрісон з Каліфорнійського технологічного інституту.

Надмасивна чорна діра у сузір'ї Стрільця (Sgr A*), розташована в центрі нашої Галактики, відома своїм мирним характером. Чорні діри в центрах багатьох інших галактик поглинають зірки та іншу матерію навколо себе, через що виникають потужні спалахи і викиди матерії. Але Sgr A* з моменту її виявлення в 1974 році не видала жодного потужного спалаху - принаймні такого, щоб існуючі телескопи могли його побачити.

Однак телескоп NuSTAR - інструмент, який має чутливість у 100 разів вищу і просторову роздільну здатність в десять разів кращу, ніж всі інші рентгенівські телескопи - вперше дозволив вченим більш детально розібратися у "харчових звичках" нашої чорної діри.

"Астрономи давно припускали, що чорні діри під час "закуски" повинні породжувати жорстке рентгенівське випромінювання, але NuSTAR став першим телескопом, чия чутливість стала досить високою, що виявити його", - говорить один з учасників проекту Чак Хейлі з Колумбійського університету у Нью- Йорку.

Телескоп зумів побачити рентгенівський спалах, який породила матерія, розігріта до 100 мільйонів градусів у процесі поглинання її чорною дірою. Астрономи розраховують, що ці дані разом з даними спостережень в інших діапазонах допоможуть їм краще зрозуміти фізичні процеси, що стоять за поглинанням матерії чорними дірами і їхнім ростом.


Космічний телескоп NuSTAR був запущений 13 червня поточного року за допомогою ракети Pegasus XL, що стартувала з літака-носія L-1011 Stargazer над акваторією Тихого океану. Телескоп знаходиться на орбіті заввишки близько 630 кілометрів. Як очікується, 350-кілограмовий космічний апарат пропрацює на орбіті як мінімум два роки.

Проект NuSTAR (Nuclear Spectroscopic Telescope Array), загальна вартість якого становить 180 мільйонів доларів, покликаний заповнити "лакуну" у потоці даних, що надходять з інших рентгенівських обсерваторій, таких як "Чандра" і XMM-Newton. Новий телескоп буде працювати в діапазоні рентгенівського випромінювання високої енергії, причому в цьому діапазоні він буде мати чутливість у 100 разів вищу і просторову роздільну здатність в десять разів кращу, ніж всі інші рентгенівські телескопи. !zn

Читайте також:

Телескоп «Хаббл» виявив одні з далеких і ранніх галактик

Японські астрономи виявили слід невідомого космічного спалаху

Європа обрала дослідження Юпітера в якості наступної великої космічної місії

У NASA зафіксували, як Венера пройшла по диску Сонця (фото)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі