Створено найпростіший робочий квантово-електронний процесор

Поділитися
Група дослідників з Єльського університету створила перший фізичний процесор, що здатний працювати з квантовими потоками, як з носіями інформації. Як повідомили в університеті, там був створений найпростіший надпровідний чіп, який може опрацьовувати квантові дані всередині своєї системної логіки.
Група дослідників з Єльського університету створила перший фізичний процесор, що здатний працювати з квантовими потоками, як з носіями інформації. Як повідомили в університеті, там був створений найпростіший надпровідний чіп, який може опрацьовувати квантові дані всередині своєї системної логіки."Наш процесор може здійснювати тільки дуже прості квантові завдання, які раніше були показані на прикладі одного атома і протона, - говорить Роберт Шоелкопф, професор прикладної фізики Єльського університету. - Однак тут вперше використано стабільний повністю електронний пристрій, який за своїми функціями дуже схожий на звичайний процесор". Фізикам вдалося зробити два штучних атома чи квантових біти. У той час як кожен кубіт (квантовий розряд або найменший елемент для зберігання інформації в квантовому комп'ютері) фізично складався з мільярда атомів алюмінію, діяв він як індивідуальний атом, що здатен займати відразу два різних енергетичних положення. "Сучасній електроніці для того, аби виконати той чи інший розрахунок необхідно здійснити як мінімум 2-3 такти, тоді як наш квантовий процесор обходиться лише одним. Таке можливо, оскільки атом одночасно може виступати і як 0, і як 1", - кажуть розробники. «Алгоритм дії процесора можна пояснити на прикладі: у вас є 4 телефонних номери, включаючи один номер вашого приятеля, проте ви не знаєте який саме телефон його. Зазвичай для того, щоб знайти правильну відповідь потрібно набрати 2-3 номери. У випадку з квантовим процесором однією спробою ми може обдзвонити відразу 4 номери. "Це як 4 різні людини набирають різні номери", - говорить Шоелкопф. Однак основна проблема квантових процесорів полягала в тому, що досі термін життя кубітів був занадто малим, а навіть той час, що вони існували, вони були некеровані. Раніше в середньому кубіт існував близько однієї наносекунди. У новому процесорі була використана технологія квантових шин, за допомогою яких кубітами можна керувати і продовжувати строк їхнього життя. У квантових шинах фотони світла можуть значно довше зберігати дані, говорять дослідники. У найближчих планах розробників значиться збільшення числа кубітів у процесорі, щоб останній міг виконувати набагато складніші завдання.

За матеріалами CyberSecurity.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі