Сонячно-вакуумна електростанція

Поділитися
Тульський винахідник пропонує цікаве вирішення енергетичної проблеми: невеличка сонячно-вакуумна електростанція може задовольнити потреби селищ і навіть невеличких містечок...

Тульський винахідник пропонує цікаве вирішення енергетичної проблеми: невеличка сонячно-вакуумна електростанція може задовольнити потреби селищ і навіть невеличких містечок.

«Екологічно чистим і надійним джерелом енергії» називає своє дітище автор винаходу, захищеного патентом РФ. Його установка здатна працювати незалежно від пори року, доби і погодних умов, перетворюючи силу Сонця та вітру в електричну енергію.

По суті, це вежа з дефлектором (пристрій, що підсмоктує газ у трубі за рахунок енергії вітру) у верхній частині для використання енергії вітру та акумулятор сонячної енергії. Вежа має чорне теплопровідне покриття. У її стовбур вмонтовано аеродинамічні пристрої для створення вакууму біля сопла генератора. Їх зроблено у вигляді труб Вентури (названий за ім’ям італійського вченого пристрій забезпечує місцеве звуження потоку рідини, газу або пари). Менша з труб своїм вузьким перерізом з’єднується з турбогенератором, що розміщений у залі зі звукоізоляцією у підвалинах станції.

Стійка тяга в трубі створюється таким чином: велику частину землі навколо основи вежі покривають поліетиленовою плівкою на каркасних опорах, це — так звані теплиці. Сонце нагріває землю і повітря під плівкою. Рівна постійна тяга, що виникає, не припиняється ні в похмурі дні, ні вночі. Генератор обертає вмонтований у трубу дефлектор.

Розрахунки Юрія Безрукова показують, що висота вежі для такої сонячно-вакуумної станції на 150 кВт має становити сорок—п’ятдесят метрів, а на 6000 кВт — близько ста метрів. Площа теплиць — приблизно десять квадратних метрів на кожен кіловат установленої потужності. Причому на такій станції можна розвивати потужність від 75 кВт до 75 МВт. Наприклад, вартість такої сонячно-вакуумної станції потужністю в 6 МВт дорівнює 24 мільйонам євро, але окупиться вона вже через 10—15 років.

На думку розробника, така станція була б дуже корисною на тлі постійно зростаючих цін на нафту і газ. Щороку на Землю проливається величезна кількість сонячного тепла, що в тисячі разів перевищує обсяги енергії, яка виробляється в усьому світі.

Залишається додати, що сировиною для такої станції слугують екологічно чисті й поновлювані джерела енергії — сонце і вітер, які, до того ж, поки не оподатковуються.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі