Розшифровано геноми чотирьох видів мурах

Поділитися
© guardian.co.uk
Чотири наукові групи практично одночасно представили чорнові варіанти розшифровки генетичних послідовностей червоної вогняної мурашки Solenopsisinvicta, аргентинської мурашки Linepithemahumile, бородатого мурахи-женця Pogonomyrmexbarbatus і мурахи-листоріза Attacephalotes.

Публікація розшифрованих геномів повинна, як сподіваються вчені, допомогти у боротьбі з небезпечними інвазивними видами комах, до яких належать S.invicta і L.humile. Тут обов'язково знадобляться дані про гени, що забезпечують мурашкам чудово розвинений нюх, і така інформація вже починає надходити. Найбільш розвиненою у цьому плані виявилася аргентинська мураха: при розгляді 16 344 її генів дослідники виділили відразу 367 генів нюхових рецепторів (у медоносної бджоли їх, наприклад, «всього» 174). За смакові рецептори у L.humile відповідають 116 генів (у бджоли - 10).

Генетики також намагаються знайти спосіб порушити соціальну структуру колонії членистоногих і позбавити їх можливості нормально розмножуватися. У нових роботах показано, що у мурашок діє вже відомий фахівцям механізм визначення ролі комахи у співтоваристві - метилювання ДНК.

Зараз вчені приступають до порівняння геномів, в якому беруть участь і дві послідовності, які розшифровані у серпні минулого року і належать мурашкам Harpegnathos saltator і Camponotus floridanus.

За матеріалами «Компьюлента»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі