Розпочалася «міграція» вуглекислого газу

Поділитися
Вироблений у Північній півкулі вуглекислий газ у великих обсягах почав переміщатися в Південну. Про це заявили науковці японського НДІ метеорології й Національного інституту навколишнього середовища.

Дані ґрунтуються на п'ятирічній статистиці, яку склали науковці спільно з японською авіакомпанією JAL. Протягом п'яти років вони заміряли концентрацію вуглекислого газу на висоті 12 кілометрів над земною поверхнею, встановивши спеціальне обладнання на півтори тисячі літаків, що здійснюють переліт через екватор.

Згідно з отриманими даними, науковці заявили, що з квітня до вересня концентрація СО2 на південь від екватора сягає рівня Північної півкулі. Враховуючи те, що близько 95% усіх викидів вуглекислого газу припадає на Північну півкулю, науковці зробили висновок, що в Південну півкулю з Північної перетікає близько 700 мільйонів тонн вуглекислого газу. Ця цифра значно перевершує обсяги його викидів на південь від екватора.

Японські екологи стверджують, що у зв'язку з такою динамікою необхідно кардинально переглянути заходи з боротьби з парниковими газами, які до цього часу були орієнтовані на застосування в Північній півкулі. Такий зсув показує, що вкрай необхідно терміново розробити та вжити заходи глобального характеру.

На даній стадії свого розвитку людство виробляє 7,2 мільярда тонн СО2, з них 3,2 мільярда поглинає світова флора. Решта 4 мільйони тонн залишаються в атмосфері.

За матеріалами РИА Новости

Поділитися
Підготував/ла Дубенко Вадим
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі