Патент на калоші

Поділитися
Історія людства — це історія боротьби розумних істот за існування і виживання серед природної стихії...

Історія людства — це історія боротьби розумних істот за існування і виживання серед природної стихії. Оскільки ж люди здатні мислити й осмислювати навколишнє життя, то почали вигадувати всілякі речі, які поліпшували їхнє буття. Так, колись первісна людина навчилася видобувати вогонь. Потім з’явилися колесо, вітряк і млин. А скільки винахідливості було проявлено у виготовленні та вдосконаленні найрізноманітнішої зброї! Не менше кмітливості вкладено у розвиток виноробства й дистиляцію алкоголю. Пізніше було винайдено парову машину, яка спричинила справжню технічну революцію.

Врешті-решт суспільство прийшло до потреби реєструвати і захищати різноманітні винаходи. Перша зафіксована в історії згадка своєрідного патенту належить до античних часів: в одному з міст Стародавньої Греції кухар, що виготовляв якусь нову страву, отримував виключне право на її приготування протягом року.

Ще більший правовий захист винахідники почали отримувати в Середні віки. 1236 року мешканець міста Бордо у Франції одержав привілей терміном на 15 років на спосіб виготовлення одягу з вовни за фламандським зразком. 1561 роком датується охоронний документ, виданий голландцю Ютмену на виготовлення віконного скла.

Відомo, що у 1753 році Михайло Ломоносов отримав на 30 років привілей на виготовлення різнокольорового скла, яке сам і винайшов.

Ці та багато інших цікавих фактів можна знайти у щойно відкритому Музеї правової охорони інтелектуальної власності. На його стендах, зокрема, представлено документи 1918 року, які свідчать: молода Українська держава серйозно опікувалася проблемами патентування винаходів, реєстрацією товарних знаків та фабричних зразків. Реєстраційне свідоцтво №1 засвідчувало, що 19 червня 1918 року жителям Ростова-на Дону інженерам Грюнталю та Антошевському був виданий патент на винахід дерев’яної підошви, яка замінює калоші.

Пізніше, втративши незалежність, Україна втратила і власну державну систему патентування винаходів. І аж до 1991 року авторське право в Україні врегульовувалося законодавством СРСР.

Музей відкрито у Києві в приміщенні Українського інституту промислової власності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі