На Південному полюсі 50 млн років тому росли пальми

Поділитися
© whitehouse.gov
У ранньому еоцені, близько 53 млн років тому, через рівномірний парниковий ефект температура по всій планеті була приблизно однаковою і істотної різниці між погодою на екваторі і полюсах не було. При цьому середня температура на планеті була вищою за нинішні показники приблизно на 5-7 градусів.

Кліматологи, що вивчають минуле Південного полюса нашої планети, говорять, що в нижніх шарах льоду і мінеральних порід Антарктики є докази наявності пальм, які колись в минулому росли на «крижаному континенті». Аналіз флори і фауни дають дослідникам досить чітку картину епохи раннього еоцену, близько 53 млн років тому. На підставі проведених досліджень фахівці стверджують, що в минулому влітку температура на Південному полюсі піднімалася до 10 градусів, а взимку вона досягала плюс 25 градусів.

Вчені впевнені, що подібні умови були багато в чому спровоковані парниковим ефектом, а той, у свою чергу, збільшенням природних концентрацій вуглекислого газу в атмосфері. На сьогодні науці відомо, що в епоху раннього еоцену в атмосфері нашої планети були одні з найвищих концентрацій СО2. При цьому, за іншими показниками планета в її вигляді 50 млн років тому приблизно відповідала нинішній. Вчені Землю тодішнього зразка ще називають «теплим аналогом» сучасної Землі.

Джейс Бендл з Університету Глазго, каже, що існують два способи зазирнути в майбутнє Землі: побудувати точну кліматичну модель, а також знайти схожий період минулого нашої планети. За його словами, зараз концентрація СО2 в атмосфері планети становить 390 ppm, тоді як в ранньому еоцені вона складала не менш 600 ppm, а можливо і значно вище. Крім того, в ранньому еоцені через рівномірний парниковий ефект температура по всій планеті була приблизно однаковою і істотної різниці між погодою на екваторі і полюсах не було. При цьому середня температура на планеті була вищою за нинішні показники приблизно на 5-7 градусів.

Бендл каже, що буріння нижніх шарів антарктичного льоду однозначно вказує на субтропічне минуле Південного полюса. На думку кліматолога, близько 53 млн років тому Південний полюс був досить мальовничим місцем з багатим біорізноманіттям, великими квітучими степами і лісами. У той же час, падіння рівня СО2 в атмосфері почало призводити до поступового обмороження Антарктики і приведення її в той вигляд, який зараз нам відомий.

Вчені говорять, що у результаті буріння глибинних свердловин у східній частині крижаного континенту, де товщина льоду сягає 4 км, були знайдені останки комах і теплолюбних мікроорганізмів Archaea, які мешкали тільки у субтропіках.

Бендл каже, що при такому кліматі, Південний полюс залишався завжди у температурі вище нуля і тут навіть в холодний період не було снігу, але активно йшли дощі. !zn

Читайте також:

Глобальні зміни клімату на Землі залежать від концентрації солей в океанах

Вчені встановили, що тропічні ліси в Африці знищили люди

Антарктика за 40 років втратила 60% придонних вод

Вчені: Льодовики на планеті можуть розтанути швидше, ніж очікувалося

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі