"Мисливці" на бозон Хіггса представили перші дані

Поділитися
© mimozhem.ru
Фізики, що працюють над пошуком бозона Хіггса в протонних зіткненнях на Великому адронному колайдері, представили перші результати.

Бозон Хіггса - доки не відкрита частинка, яка, як уважають, "відповідальна" за наявність маси в усіх елементарних частинках. Її існування постулюється у рамках Стандартної моделі - найбільш загальноприйнятної на сьогодні теорії, що пояснює фундаментальні фізичні взаємодії. Зроблені на підставі Стандартної моделі розрахунки передбачають, що бозон Хіггса може народжуватися в результаті зіткнень протонів у прискорювальному тунелі ВАК. За мить після свого утворення бозон Хіггіса має розпадатися й утворювати інші частинки. Аналізуючи ланцюжки народження й зникнення частинок, фізики можуть "вирахувати" бозон Хіггса.

Автори нового дослідження, що працюють з даними, накопиченими на одному з детекторів колайдера, - CMS, аналізували народження пар W-бозонів у зіткненнях, що відбуваються з енергією 7 тераелектронвольт. На підставі зібраної на детекторі інформації фізики змогли звузити діапазон мас, в який повинна укладатися маса бозона Хіггса. Якщо у більш ранніх працях, які здійсніли фахівці з головного "конкурента" ВАК, - американського колайдера Теватрон - було показано, що маса бозона Хіггся не перебуває в межах від 158 до 175 гігаелектронвольт, то автори нової роботи зробили висновок, що його маса не повинна бути в межах від 144 до 207 гігаелектронвольт. Вузьке "вікно", яке залишилося, вказує, що бозон Хіггса описується у рамках одного з найекзотичніших "різновидів" Стандартної моделі.

Втім, для того, щоб упевнено говорити про значення маси бозона Хіггса, необхідно зібрати набагато більше даних, ніж досяжно на сьогодні.

Нещодавно науковці, що аналізують дані детектора CMS, повідомили про ще одну важливу для упіймання бозона Хіггса подію. Дослідники зареєстрували декілька подій народження пар Z-бозонів, які можуть, зокрема, народжуватися в результаті розпаду бозона Хіггса. Проте як і в разі нової роботи, поки у фізиків недостатньо статистики для того, щоб робити однозначні висновки.

За матеріалами New Scientist, Лента.ru

Поділитися
Підготував/ла Дубенко Вадим
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі