ЛЮДСЬКІ КЛОНИ З БРИТАНСЬКИМ АКЦЕНТОМ

Поділитися
Дебати про допустимість експериментів із клонування людських ембріонів із наукового середовища в законодавче перемістилися вже досить давно...

Дебати про допустимість експериментів із клонування людських ембріонів із наукового середовища в законодавче перемістилися вже досить давно. У більшості випадків парламентарії постаралися проявити максимум консерватизму, не забороняючи подібну практику взагалі, принаймні прагнули обмежити її найжорсткішим чином. При цьому багато вчених і, насамперед американських, вказували на можливість узурпації нової технології країнами із м’якшим законодавством. Частіше за все в даному контексті посилалися на досить ліберальну законодавчу практику Великобританії.

Ще обгрунтованішими такі побоювання стали після того, як спеціальний комітет палати лордів під керівництвом єпископа Оксфорда Річарда Гарріса дійшов висновку, що експерименти із клонування клітин людських ембріонів мають вирішальне значення для розвитку медицини. Перспектива подолання хвороб Паркінсона й Альцгеймера, що виникла після виявлення революційної ролі ембріональних стовбурних клітин, переважила вагання членів комітету щодо етичності експериментів із людськими ембріонами. У результаті британські вчені отримали «добро» на подібні дослідження від найавторитетнішої інстанції.

Власне, такі експерименти — на підставі окремої судової ухвали — були визнані законними у Великобританії ще торік. Уряд Тоні Блера ініціював перегляд національного законодавства із тим, щоб забезпечити пріоритетний напрям розвитку сучасної медицини. Та лише останній висновок спеціального комітету палати лордів остаточно легалізував експерименти із клонування.

Цей вердикт вже встиг отримати гарячу підтримку з боку Асоціації британських медиків, які заявили, що дослідження стовбурних клітин несе реальну надію на зцілення мільйонам людей, котрі страждають від цукрового діабету, хвороб Альцгеймера і Паркінсона. Головною умовою для одержання ліцензії на подібні експерименти британські законодавці висунули вимогу вносити всі отримані культури стовбурних клітин у єдиний централізований банк. А це означає, що використання людського матеріалу буде суворо обмежуватися, дозвіл на виділення стовбурних клітин з ембріона даватиметься лише у випадку відсутності подібної лінії в банку.

Втім, не менш показовою виявилася і реакція самих пацієнтів, які страждають на невиліковні захворювання. Зокрема, актор Крістофер Рів, який у минулому прославився виконанням ролі супермена, а після автомобільної катастрофи, що сталася 1995 року, виявився повністю паралізованим після перелому шиї, заявив, що він готовий переїхати не те що у Великобританію — на край світу задля найслабшої надії на зцілення. Не меншу готовність до переїзду демонструють і американські вчені, яким заборонено використовувати державне фінансування на експерименти з клітинами людських ембріонів.

за матеріалами International Herald Tribune

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі