КИТАЙ НАЗДОГАНЯЄ Й ОБГАНЯЄ?

Поділитися
Початок успішному просуванню біотехнологій у Китаї було покладено ще 1986 року, коли у відповідь на...
Початок успішному просуванню біотехнологій у Китаї було покладено ще 1986 року, коли у відповідь на рейганівську «страте-гічну ініціативу» Ден Сяопін благословив форсований розвиток власних стратегічних наукових досліджень. Із закінченням «холодної війни» ідеологічне протистояння переросло в ринкове, і зараз Чен Жанлінь, який стояв біля витоків китайської біотехнології, працює в лабораторії, фінансованій фірмою Monsanto. Починаючи з 1997 року Пекін схвалив широке застосування понад 100 генетично модифікованих сортів сільськогосподарських культур, обігнавши за цим показником навіть Америку. Попри популярні в 80-х роках песимістичні прогнози щодо спроможності Китаю прогодувати своє населення, кількість якого стрімко зростає, країна зараз стурбована швидше конкурентоздатністю свого сільськогосподарського експорту, аніж потребою в подібному імпорті. Щоправда, найбільше розповсюдження все ж отримало насіння ГМ-рослин саме американського виробництва. Китай, що є найбільшим у світі виробником сої, змушений закуповувати її насіння в Америці через вищий вміст у ньому білка й олії. Такі ж справи і з рисом. Уряд запевняє, що через 10 років країна буде забезпечена власним насінням ГМ-рослин. А поки місцеві фермери віддають перевагу американському насінню, доволі часто добутому піратськими методоми. Особливо це стосується бавовни Bollgard, виведеної фахівцями американської фірми Monsanto.

Китайські споживачі, не розбещені увагою незалежної преси й турботою контролюючих органів, частіше за все навіть не підозрюють, що вживають у їжу генетично модифіковані продукти харчування. А ЄС тим часом уже відмовився від китайських поставок тютюну та соєвого соусу, отриманих із застосуванням американських біотехнологій.

Євген СТАШЕВСЬКИЙ за матеріалами закордонної преси

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі