«Флейта» для очищення води

Поділитися
Мініатюрний пристрій для опріснення мінералізованої води, розроблений професором кафедри прикла...

Мініатюрний пристрій для опріснення мінералізованої води, розроблений професором кафедри прикладної фізики Національного технічного університету «КПІ» Олександром БОГОРОШЕМ, — це пластмасова трубка діаметром як двокопієчна монета і завдовжки як стандартний олівець. Міні-опріснювач дає змогу очищувати навіть морську воду. Він простий у використанні: щоб напитися прісної води з моря, достатньо один край міні-опріснювача занурити у воду, а з іншого ротом потягнути повітря — невдовзі ви відчуєте, що рот наповнюється прісною водою. Така «флейта» незамінна в екстремальних ситуаціях для морських мандрівників і взагалі всіх тих, хто вирушає в мандри місцями, де не гарантована чистота водних джерел.

Крім того, зміна фільт­рів дозволяє отримувати питну воду з будь-яким присмаком, на смак користувача. Як відомо, смак води створює поєднання розчинених у ній мінеральних солей. Після правильно підібраного фільтра вода може набути присмаку «Оболонської», «Моршинської», «Миргородської» чи будь-якої іншої. Цього досягають введенням спеціальних шарів фільтруючих елементів, що містять солі заданої розчинності та іонообмінні адсорбенти.

Опріснювачі мінералізованої води виготовляють у різних країнах. Так, невеличка приватна фірма у США випускає опріснювач, дуже схожий на наш, хоча він має значно більші діаметр і довжину. Крім того, їхній опріснювач не дозволяє змінювати смак опріснюваної води. До того ж після їхнього очищення, як стверджує Олександр Терентійович, вода «гірчить». Водночас любителі відпочинку на Майамі-Біч можуть за 2,5 долара придбати аналогічний прист­рій, що дозволяє опріснити один літр мор­ської води.

Із допомогою українського опріснювача можна отримати до 2,5 літра води. Потім його піддають регенерації, після чого знову експлуатують. Це досить важливо, адже сьогодні до таких виробів висувається вимога не засмічувати природу. Важливою перевагою розробки є й те, що її собівартість при масовому випуску можна довести до 10 копійок за штуку, адже сировини для виробництва міні-опріснювача в Україні вдосталь. Найдивовижніше в цій історії те, що досі ніхто з бізнесменів... не зацікавився проектом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі