Звільнені з полону українці розповіли, чим будуть займатися після полону

Поділитися
Звільнені з полону українці розповіли, чим будуть займатися після полону Попереду багато роботи, тому що ці люди не будуть осторонь подій © president.gov.ua
Звільнені з полону українці розповіли про плани на майбутнє

Українські ЗМІ розпитали повернутих з полону українців про їхні плани на майбутнє. Зрозуміло, що спочатку потрібно оговтатись після в'язниці - комусь підлікуватися, комусь реабілітуватися психологічно. Але всі вони - люди стійкі, тому не збираються сидіти і переживати те, що було. Ця частина життя вже назавжди з ними, вона стала минулим, але не повинна впливати на майбутнє.

Отже, що ж будуть робити ті, про кого постійно писали Радіо Свобода, Укрінформ, Громадське, Укрправда Дзеркало тижня?

Кореспондент агентства "Укрінформ" Роман Сущенко після повернення з російського ув'язнення збирається повернутися до журналістики, а Олександр Кольченко хоче продовжити навчання.

Сущенко: Звичайно, я нікуди не йшов від неї (журналістики - ред.). Повернуся в рідне агентство "Укрінформ". Сущенко заявив, що хоче "поспілкуватися з колегами, обійнятися з друзями, поїхати на могилу до батька", який помер на початку березня 2018 року, коли його син знаходився під арештом в Росії.

Інший звільнений українець Олександр Кольченко після п'яти років у в'язниці висловив бажання продовжити навчання в Таврійському національному університеті:нко: "Буду навчатися за тією ж спеціальністю - туризм. Буду агентом з організації туризму". У відповідь на питання, чи збирається він повертатися в анексований Росією Криму, він заявив: "Коли Путіна скинуть - обов'язково".

Кольченко розповів, що привіз в Україну майже 20 кг листівок, які до нього надійшли в російську колонію. Про свій фізичний стан він сказав, що "все добре".

Звільнений українець Павло Гриб сказав, що не хоче згадувати те, що з ним сталося за ці понад два роки.

"Мене не було понад два роки. Що можу сказати? Дуже добре, що повернувся, і, прощай, немита Московія. Поки що не хочу загадувати, але хотілося б проїхатися, з усіма ув'язненими поговорити, потім, може, додому." Павло Гриб також зазначив, що повернувся додому "з патріотичними почуттями". На питання про здоров'я він зазначив, що почуває себе "нормально".

Володимир Балух розповів, що всього під час перебування в ув'язненні його підтримували листи:

"Найбільше мене підтримували листи від людей. Коли ти на межі і отримуєш листа, ти їх завжди чекаєш і кожну хвилину використовуєш, щоб відповісти, і цим живеш."

Балух також згадав український прапор, який висів над його домом у Криму після анексії і через який він перед затриманням отримував погрози. На питання про те, вчинив би так само, або ні, якщо б можна було повернути час назад, Балух сказав: "Однозначно, навіть без варіантів".

Читайте також: Режисер Олег Сенцов прокоментував своє звільнення

Сьогодні, 7 вересня, стався обмін утримуваними особами між Україною і РФ у форматі "35 на 35". Зокрема, були звільнені 11 політв'язнів: Роман Сущенко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Станіслав Клых, Микола Карп'юк, Олексій Сизонович, Павло Гриб, Едем Бекіров, Євген Панов і Артур Панов. Також звільнені 24 військовополонених моряків.

Слідкуйте за новинами у нашій спецтемі "Повернення в'язнів Кремля додому".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі