ЗМІ: Україна провалила черговий раунд перемовин з ЄС

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Черговий, 20-й раунд перемовин щодо угоди про асоціацію (УА) між Україною та Європейським Союзом завершився провалом.

Київ не відступив від вимоги фіксації в документі перспективи членства в ЄС і не пішов на компроміс з інших суперечних моментів, стверджують джерела «Коммерсант-Украина». Єдиним питанням, щодо якого досягнуто успіху, стала відмова від терміну «довгостроковий» стосовно скасування візового режиму, однак назвати це досягненням перемовних груп не можна - сторони лише реалізували рішення, досягнуте на саміті Східного партнерства.

Керівник перемовної групи Євросоюзу, керуючий директор європейської дипломатичної служби по Росії, східним сусідам ЄС і Західним Балканам Мирослав Лайчак в інтерв'ю виданню заявив, що цей раунд перемовин між Україною та ЄС важко назвати успішним: «Він пройшов у діловій атмосфері, але я очікував, що ми зможемо просунутися з деяких питань далі, ніж у нас вийшло...Я дійсно сподівався на більший прогрес».

Дипломат повідомив, що оскільки на перемовинах сторони не змогли узгодити низку питань, було прийнято рішення домовитися про дату наступного раунду після того, «як у нас з'являться хороші шанси на просування». При цьому він додав, що європейська сторона готова до того, що це відбудеться цього року.

«Ми ведемо перемовини з Україною щодо угоди про асоціацію та вільну торгівлю, яка відкриває величезні можливості і для політичної асоціації, і для економічної інтеграції, - зазначив М.Лайчак. - Разом з тим має бути чітко визначено, чим цей договір не є. Це не договір про вступ до Євросоюзу. Перспектива членства в ЄС - це дуже серйозне питання, яке вирішується на вищому політичному рівні, і воно не обговорюється в рамках договору про асоціацію. Давайте подивимося на приклад Балканських країн, які знаходяться у процесі приєднання до Євросоюзу. Коли вони підписували договори про асоціацію, там не було перспективи членства! Вона з'явилася у них пізніше. Я пояснюю це так: перспектива - це не те, що ЄС дає кому-небудь. Це те, що держава демонструє за допомогою розвитку свого суспільства, прозорості політичних процесів у країні».

Говорячи про минулий раунд перегомовин, в ході яких ЄС та Україна обмінялися думками про виконання Києвом порядку денного асоціації, дипломат сказав: «Є прогрес з низки напрямків. Я б особливо відзначив розділ, в якому описується проведення Україною та ЄС спільної зовнішньої політики та політики безпеки. Але не стану приховувати - є сфери, в яких ЄС очікував більшого. Перш за все я говорю про реформування юстиції, системи управління, про реформу правової системи. До того ж хотілося б, щоб ці реформи здійснювалися на основі рекомендацій Венеціанської комісії, ОБСЄ та самого Євросоюзу».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі