Журнал Politico назвав двох кандидатів на посаду посла США в Україні

Поділитися
Журнал Politico назвав двох кандидатів на посаду посла США в Україні © aif.ua
На посаду можуть претендувати колишній генерал-лейтенант армії США і кар'єрний співробітник дипломатичної служби Сполучених Штатів.

Чиновники адміністрації президента Дональда Трампа роблять кроки щодо стабілізації відносин США з Україною на тлі розслідування справи про імпічмент, яка серйозно зашкодила відносинам між двома країнами, пише журнал Politico.

Тим часом держсекретар Майк Помпео, як очікується, відвідає Україну в січні на знак підтримки. Поїздка, підтверджена чиновником адміністрації Трампа, стане першим візитом Помпео в країну в якості глави американської дипломатії.

Обставини щодо відкликання посла США в Україні Марі Йованович лежать в основі розслідування демократами поведінки Трампа щодо України. Розслідування, ймовірно, на цьому тижні призведе до того, що Палата представників в третій раз за всю історію США піддасть імпічменту президента.

Серед тих, хто може замінити Йованович, генерал-лейтенант у відставці Кіт Дейтон, повідомили джерела журналу. Колишньому військовому 40 років, зараз він є директором Європейського центру досліджень безпеки Джорджа Маршалла, пов'язаного з Пентагоном.

Наголошується, що кандидатура Дейтона подобається Трампу, а колишній генерал "готовий взяти на себе роботу".

Офіційні особи в Києві й Вашингтоні сподіваються, що новий посол зможе стабілізувати відносини.

Україна тільки що вибрала нового посла в США. За даними DT.UA ним стане Володимир Єльченко, який в даний час є постійним представником України при ООН.

Іншим імовірним кандидатом на заміну Йованович є виконувач обов'язки помічника держсекретаря з європейських та євразійських справах Філіп Рікер. Рікер - кар'єрний співробітник дипломатичної служби.

Рікер раніше говорив, що спочатку саме до нього звернулися, щоб тимчасово замінити Йованович. Це було взимку минулого року. Але в кінцевому підсумку, розповів Рікер, замість нього тоді вибрали Вільяма Тейлора, який зараз є тимчасовим повіреним у справах США в Україні.

Дейтон знає російську. У нього є досвід роботи в Києві. У листопаді минулого року міністр оборони США Джеймс Меттіс призначив його старшим радником США з оборони в Україні. І він знайомий з проблемами, пов'язаними з навчанням і екіпіровкою іноземних збройних сил. Згідно з його біографією, його останнім місцем роботи під час служби в армії було координування безпеки США для Ізраїлю і Палестинської автономії.

Колишній чиновник Держдепартаменту Даніель Фрід сказав, що Дейтона "поважають" і він є "досвідченим", і що стане "розумним вибором" в якості посла США в Україні у разі висунення.

За словами колишнього чиновника Пентагону Майкла Карпентера, один з недавніх проєктів Дейтона в Центрі ім. Маршалла - курси для українців з антикорупційної й оборонної реформи, які отримали високу оцінку, - міг би відповідати офіційним цілям політики США.

Фахівці із зовнішньої політики розходяться у думках щодо того, чи повинен наступний посол бути політичним призначенцем або членом кар'єрних дипломатичної служби, як Йованович. Дейтон, як офіцер у відставці, але не досвідчений дипломат, був би більше схожий на модель, використовувану в Південній Кореї, де Трамп призначив послом колишнього адмірала ВМС США.

Трамп розкритикував експосла США в Україні Марі Йованович і зазначив, що в Україні різко змінилося ставлення до нього після перемоги на виборах восени 2016 року.

31 жовтня Палата Представників проголосувала за процедуру імпічменту, визначивши порядок публічних слухань, допиту свідків, права й обов'язки учасників процесу. Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарга анонімного представника розвідувального співтовариства.

Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера.

З 13 по 21 листопада в Конгресі тривали відкриті слухання. На них свідчили тимчасовий повірений у питаннях США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря Джордж Кент, експосол США в Україні Марі Йованович, співробітники РНБ Олександр Віндман і Тім Моррісон, помічниця віцепрезидента Майка Пенса Дженніфер Вільямс, колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер, голова представництва США в ЄС Гордон Сондленд та інші свідки.

15 листопада, колишній посол США в Україні Марі Йованович заявила на слуханнях в нижній палаті Конгресу, що була "шокована і спустошена" через випади президента Дональда Трампа в її адресу. Під час свідчень в Палаті Представників дипломат назвала "жахливим" період після її дострокового відкликання з Києва на вимогу Трампа. За словами Йованович, зміст телефонної розмови Трампа з Володимиром Зеленським, в ході якого обидва президента невтішно про неї відгукувалися, "вибила її з колії".

За підсумками слухань Трампу пред'явили звинувачення у зловживанні владою і перешкоджанні роботи Конгресу.

Докладніше про слухання в Конгресі вважає в статті Олександра Хари "Імпічмент Трампа. Шоу сезону 2019/2020 почалося".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі