Зеленському потрібно усунути шкоду, завдану відносинам з Європою скандалом з Трампом – CNBC

Поділитися
Зеленському потрібно усунути шкоду, завдану відносинам з Європою скандалом з Трампом – CNBC © president.gov.ua
Лідери Франції та Німеччини намагалися провести мирні переговори між Росією і Україною, але поки безрезультатно.

Президент України Володимир Зеленський виявився об'єктом уваги світових ЗМІ після телефонної розмови з президентом Дональда Трампом, в результаті публікації змісту якої було ініційовано розслідування щодо імпічменту. Хоча може бути зосереджено увагу на можливих наслідках розслідування за Трампу, цей епізод також виявився потенційно шкідливим для Зеленського, якому тепер потрібно буде відремонтувати деякі мости з союзниками країни, кажуть аналітики CNBC.

В Україні розділилися думки з приводу поведінки Зеленського під час розмови. Для деяких його ласкавий тон з Трампом був таким, який можна вибачити. Для інших Зеленський продемонстрував свою політичну недосвідченість, браваду і він кинув своїх європейських союзників під автобус за відсутність підтримки над Росією, пише автор.

"Зрозуміло, що Зеленський намагався встановити особисті стосунки з Трампом, оскільки це так важливо для України (через її потребм в) військовій підтримці і санкціях проти Росії. Тому він слідував стилю і риториці Трампа", - сказав CNBC Олексій Харан, професор порівняльної політики в Києві і директор з досліджень Фонду демократичних ініціатив.

Харан сказав, що деякі коментарі Зеленського були "занадто сильними", включаючи його заяву про те, що наступний генеральний прокурор України буде "на 100%" його людиною, в той час, як глава ГПУ має бути незалежними від президента (хоча цю посаду призначається президентом за згодою парламенту).

Автор зазначає, що телефонна розмова показала, що Зеленський згоден з критикою Трампа європейських лідерів, який заявляє, що вони не допомагають Україні так сильно.

ЄС і США накладають санкції на Росію за анексію Криму і її допомогу бойовикам збройних угруповань "ЛДНР". Лідери Франції та Німеччини Макрон і Меркель намагалися провести мирні переговори між Росією і Україною, але поки безрезультатно.

Україна прагне до членства в Європейському Союзі, і ЄС є її найближчим союзником, коли мова заходить про Росію, тому, схоже, що згода з критикою Трампа щодо лідерів ЄС у Європі не пройде гладко, вважає Джеймс Ніксі, керівник програми Росія та Євразія в аналітичному центрі Chatham House.

"Очевидно, що у всій цій справі ніхто не вийшов з цього із запахом троянд. Особливо Трамп, але і Зеленський теж", - сказав Ніксі CNBC в понеділок. "Але він молодий, він недосвідчений... Він занадто багато загравав з Трампом під час розмови, але це правда, що Україні потрібна військова допомога США та допомога в цілях розвитку. Це не кардинальний гріх (те, що сказав Зеленський), але необхідно виправити деякі пошкодження, особливо з європейськими лідерами, особливо з Меркель".

Тим часом Харан вважав, що ЄС і особливо Меркель, як дуже досвідчені політики, в кінцевому підсумку зрозуміють поведінка Зеленського, тому що "стабільна Україна відповідає стратегічним інтересам Європи і США. Але сценарій може якось ускладнити особисті відносини президента України з ними".

В Нью-Йорку минулого тижня на Генеральній Асамблеї ООН Зеленський виступив з набагато більш дипломатичним тоном, заявивши, "я дякую всім європейським країнам, які нам допомагають. Ми також хочемо отримувати більше, але я розумію, що тільки разом, Америка та ЄС, тільки разом ми можемо зупинити війну, і, ви знаєте, ми готові".

Як повідомлялося, 26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Трампа під час розмови із Зеленським. Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президент США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Гантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати публікацію розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадриду для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив мемограму їхньої липневої телефонної розмови. Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між двома стільцями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі