Зеленський затвердив закони про середньострокове планування розвитку та утримання доріг

Поділитися
Зеленський затвердив закони про середньострокове планування розвитку та утримання доріг Підписані Зеленським закони ухвалили в листопаді © Gazeta Wyborcza
Один із підписаних законів передбачає зміни до Бюджетного кодексу.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №1041 "Про внесення змін до Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" щодо запровадження середньострокового планування розвитку та утримання автомобільних доріг загального користування", повідомила пресслужба Офісу голови держави.

"Документ скасовує погодження з комітетом Верховної Ради з питань бюджету переліків об'єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг", - зазначили в ОП.

Тепер Державну цільову економічну програму розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на визначений період затверджуватиме Кабінет міністрів. Також економічній програмі має бути перелік доріг, які планують будувати, реконструювати або проводити на них капітальний чи поточний середній ремонт. В документі необхідно вказувати обсяги і джерела фінансування таких шляхів у розрізі балансоутримувачів. Цільову економічну програму Кабмін затверджуватиме щорічно.

Документ також передбачає субвенції з держбюджету, які надаватимуться місцевим бюджетам на фінансування, проектно-вишукувальних, науково-дослідних робіт, функціонування інформаційно-аналітичних систем, паспортизації технічного нагляду, обстеження стану доріг, зокрема залучення інженера-консультанта.

Окрім того, Зеленський затвердив закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг".

"Цей документ вводить у Бюджетний кодекс поняття середньострокового зобов'язання за типовими договорами на будівництво, реконструкцію, ремонти та експлуатаційне утримання автомобільних доріг", - зазначили в Офісі президента.

Згідно із законом, розпорядники бюджетних коштів мають право брати зобов'язання щодо фактичних надходжень спеціального фонду в межах граничних показників видатків, передбачених законом, та прогнозних показників, визначених у Бюджетній декларації на середньостроковий період.

"Ці закони впроваджують нові підходи до середньострокового планування будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення, розширюють можливості регіонів щодо використання коштів територіальних дорожніх фондів і субвенції з державного бюджету", - підсумували в ОП.

Обидва закони Верховна Рада ухвалила 12 листопада 2019 року.

Читайте також: В Україні за наступні 3-5 років повинні з'явитися "якісні дороги" — Гончарук

Нагадаємо, упродовж січня-вересня з коштів, виділених на ремонт українських доріг, не використано понад 6 млрд гривень. Про це повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан за результатами аналізу виконання закону про державний бюджет на 2019 рік.

22 листопада прем'єр-міністр Олексій Гончарук під час візиту до Лондона підписав із Європейським інвестиційним банком і Європейським банком реконструкції та розвитку два документи на загальну суму 900 млн євро. Кошти призначаються для фінансування ремонту та будівництва доріг в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі