Зеленський затвердив склад робочої групи з реінтеграції окупованих територій: список

Поділитися
Зеленський затвердив склад робочої групи з реінтеграції окупованих територій: список Зеленський визначився, хто займатиметься реінтеграцією Криму та Донбасу © dvrb.dp.ua
Група напрацьовуватиме правові засади для повернення Криму та Донбасу в єдиний конституційний простір України.

Президент України Володимир Зеленський у середу, 7 серпня, підписав указ, яким затвердив склад робочої групи з реінтеграції тимчасово окупованих територій у складі Комісії з правової реформи.

Згідно з документом, група має займатись "напрацюванням правових засад щодо створення умов для реінтеграції в єдиний конституційний простір України тимчасово окупованих територій та населення, що на них проживає".

Головою робочої групи призначено постійного представника президента в АР Крим Антона Кориневича. Заступниками голови – представницю України у Тристоронній контактній групі, ексомбудсвумен Валерію Лутковську й очільника ГО "Українська Гельсінська спілка з прав людини" Олександра Павліченка (обох за згодою).

До складу групи також увійшли:

Директорка ГО "Українська правова консультативна група" Надія Волкова (за згодою);

Професор кафедри міжнародного та європейського права Національного університету "Одеська юридична академія" Тимур Короткий (за згодою);

Голова Донецького апеляційного суду Олександр Лісовий (за згодою);

Прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов (за згодою);

Адвокат громадської організації "Регіональний центр прав людини" Роман Мартиновський (за згодою);

Директор програми "Права людини та правосуддя" Міжнародного фонду "Відродження" Роман Романов (за згодою);

Координаторка освітніх програм для юристів ГО "Українська Гельсінська спілка з прав людини" Дар'я Свиридова (за згодою);

Доцент кафедри міжнародного права Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого Оксана Сенаторова (за згодою).

Нагадаємо, 5 серпня лідер пропрезидентської партії "Слуга Народу" Дмитро Разумков дав інтерв'ю російському виданню "КоммерсантЪ", у якому визнав, що питання деокупації Криму та Донбасу "не вирішується законами".

Раніше спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер висловив упевненість, що мир на сході України може бути відновлено шляхом реалізації Мінських домовленостей, і цьому сприятиме розміщення міжнародного миротворчого контингенту та ліквідація російських окупаційних адміністрацій.

Своєю чергою в команді президента Володимира Зеленського анонсували зміни в кадровому складі української сторони Мінських переговорів для їх "пожвавлення". Мінські угоди неодноразово піддавалися критиці за те, що вони "не працюють".

Виступаючи на Генеральній асамблеї ООН 20 лютого, п'ятий президент України Петро Порошенко запропонував відправити до ОРДЛО технічну оціночну місію для підготовки до введення миротворців. Розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі підтримують Велика Британія, Франція і США, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо, вважає Волкер.

Своєю чергою Росія категорично не хоче пускати миротворців на схід від лінії розмежування. Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі