Зеленський вимагає від Гройсмана покарати очільника МЗС України

Поділитися
Зеленський вимагає від Гройсмана покарати очільника МЗС України Зеленський вимагає притягнути "кривдника президента" до дисциплінарної відповідальності © прес-служба Володимира Зеленського
Сам Павло Клімкін, не чекаючи на рішення парламенту щодо свого звільнення, пішов у "політичну відпустку".

Президент України Володимир Зеленський спрямував прем'єр-міністру Володимиру Гройсману листа з вимогою розглянути притягнення до відповідальності міністра закордонних справ Павла Клімкіна, повідомляє прес-служба гаранта.

За словами голови Офісу президента Андрія Богдана, таке рішення стало відповіддю на ситуацію з нотою МЗС Росії щодо українських військовополонених моряків. Зеленський обурився тим, що Клімкін не повідомив йому про отриману ноту та відповідь українського дипломатичного відомства.

"Ураховуючи, що міністр закордонних справ України особисто несе відповідальність за стан справ у дорученій йому сфері, вважаю за необхідне порушити питання про здійснення дисциплінарного провадження стосовно міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, про результати якого поінформувати", – йдеться у листі.

Відповідно до статей 102 і 106 Конституції України, голова держави відповідає за міжнародний напрям та визначає зовнішню політику, а згідно з Положенням про МЗС, міністр закордонних справ зобов'язаний доповідати президенту про події на кшталт російської ноти, наголосив Богдан.

Він також повідомив, що, зважаючи на ситуацію, яка склалася, президент повторно спрямує до парламенту подання про звільнення міністра закордонних справ та інші кадрові питання.

Нагадаємо, 27 червня МЗС РФ направило українському Міністерству закордонних справ дипломатичну ноту, в якій країна-агресор фактично просить гарантувати переслідування українських військовополонених моряків. В українському дипломатичному відомстві заявили, що така пропозиція РФ є неприйнятною і загострює суперечку між Україною і Росією щодо імунітетів військових кораблів. Про таку позицію Україна поінформувала Міжнародний трибунал ООН.

25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти". Росія відзвітувала трибуналу про виконання вимоги, однак українців досі утримують у СІЗО "Лефортове" (Москва), РФ продовжує маніпулювати власним розумінням рішення.

Наприкінці листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з країнами "Великої сімки".

Докладніше про позов України проти Росії у справі військовополонених моряків читайте у статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі