Зеленський прострочив внесення в Раду нового складу ЦВК

Поділитися
Зеленський прострочив внесення в Раду нового складу ЦВК Президент має вносити подання не пізніше, ніж через чотири дні, після дострокового розпуску ЦВК
Українським законодавством передбачені терміни, коли свої кандидатури пропонують фракції, а президент, у свою чергу вносить відповідне подання у Верховну Раду.

Президент України Володимир Зеленський досі не передав Верховній Раді свої пропозиції щодо складу Центральної виборчої комісії, заявив спікер парламенту Дмитро Разумков. Зеленський мав це зробити два тижні тому.

"Пропозиції щодо складу Центральної виборчої комісії надходять від президента України. Як тільки вони надійдуть у Верховну Раду України, ми обов'язково будемо їх розглядати. Поки що на даний момент таких пропозицій ще немає", - повідомив Разумков.

Зазначимо, що згідно із українським законодавством, фракції повинні подати свої кандидатур на посаду членів ЦВК не пізніше наступного дня з моменту дострокового припинення повноважень складу Центрвиборчкому. Президент має протягом трьох днів на підставі пропозицій внести відповідне подання. Таким чином парламентські фракції мали надіслати пропозиції не пізніше 14 вересня, а Володимир Зеленський внести подання – до 18 вересня.

Нагадаємо, 13 вересня Верховна Рада підтримала подання президента України Володимира Зеленського про дострокове звільнення всіх 16 членів ЦВК, 14 з яких були призначені тільки у вересні 2018 року.

Фракція "Слуги народу" у Верховній Раді заявила, що планує запропонувати квотний принцип розподілу позицій членів нової ЦВК. Це означає, що абсолютна більшість місць у комісії матимуть представники президентської політсили.

Як повідомляли ЗМІ, на посаду голови Центрвиборчкому розглядаються три кандидатури: депутати від пропрезидентської "Слуги народу" Аліна Загоруйко, Вадим Галайчук і Сергій Кальченко. При цьому фаворитом є Сергій Кальченко – експерт з конституційного права.

За даними DT.UA, Зеленський вирішив розпустити ЦВК, щоб вивести з її складу людей, пов'язаних із п'ятим президентом України Петром Порошенком і колишнім народними депутатом Олександром Грановським. А викладені в тексті подання претензії є намаганням обґрунтувати це політично вмотивоване рішення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі