Зеленський недостатньо обгрунтував конституційність указу про розпуск парламенту — представник Ради в КС

Поділитися
Зеленський недостатньо обгрунтував конституційність указу про розпуск парламенту — представник Ради в КС Сьогодні КС почав розглядати законність указу Зеленського про розпуск Верховної Ради © Сайт президента України
За словами Селіванова, з приводу указу Конституційний суд проведе спеціальне дослідження.

У кожному указі повинні бути підстави для нього, однак президент Володимир Зеленський не зміг переконливо обґрунтувати конституційність своєї позиції щодо розпуску українськго парламенту, заявив представник Верховної Ради у Конституційному суді України Анатолій Селіванов. При цьому КС проведе дослідження, яке допоможе оцінити аргументи обох сторін.

Під час засідання Конституційного суду щодо законності указу президента про розпуск парламенту Селіванов зазначив, що сама коаліція є формою, а не органом, тому формується, а не створюється. Тому, за словами представника Ради, коаліція динамічна.

"Недостатньо переконливо звучала думка, що необхідно визнати конституційним указ", - заявив Селіванов, підкресливши при цьому, що дослідження КС, дасть можливість оцінити аргументи двох сторін.

Також представник Ради зазначив, що постарається надати інформацію щодо списків коаліції. Селіванов також пояснив, що документація щодо коаліції не ведеться парламентським апаратом.

Сьогодні Конституційному суд розглядає законність розпуску президентом Володимиром Зеленським Верховної Ради і призначення дострокових парламентських виборів.

Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня.

24 травня група народних депутатів з фракції "Народного фронту" направила до Конституційного суду подання про відповідність президентського указу Основному Закону з проханням розглянути його протягом двох місяців.

Згідно із законодавством, оскаржити указ президента в КСУ можуть не менше 45 депутатів. Велика палата КСУ має право розглядати конституційне подання протягом півроку. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосують не менше 10 з 17 суддів КСУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі