Зеленський назвав умову амністії бойовиків ОРДЛО

Поділитися
Зеленський назвав умову амністії бойовиків ОРДЛО Президент України розповів, кому з бойовиків не варто сподіватися на амністію © dpsu.gov.ua
Президент запевнив, що на звільнення від кримінальної відповідальності можуть розраховувати лише ті, хто непричетний до тяжких злочинів.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що питання амністії членів угруповань "ДНР" і "ЛНР" можна буде обговорювати лише після виводу російських військ з окупованих районів українського Донбасу, роззброєння бойовиків, отримання гарантій безпеки і проведення місцевих виборів. При цьому на звільнення від кримінальної відповідальності можуть розраховувати лише ті, хто не причетний до вбивств та інших тяжких злочинів проти українських громадян, підкреслив глава держави.

"Якщо ми побачимо після нормандської зустрічі, що виводяться війська, незаконні збройні формування, якщо у нас дійсно буде безпека на тій території, якщо у нас з'явиться можливість проводити вибори, ми говоритимемо про амністію. Амністії людей, на яких на руках немає крові", - заявив президент в ефірі телеканалу "Україна" увечері в п'ятницю, 6 грудня.

Зеленський зазначив, що Верховна Нада вже проголосувала за відповідний закон, однак його так і не було підписано президентом.

Як пише Ольша Айвазовська у своєму матеріалі для DT.UA принципи і правила амністії застосовуються з метою заохочення мирного поведінки, роззброєння, демобілізації, реінтеграції, реабілітації і примирення, оголошуються якjvjuf раніше напередодні припинення бойових дій. Сама ж амністія є частиною ширiого процесу правосуддя перехідного періоду, коли не тільки розслідуються злочини і виносяться вироки, але і держава розробляє політику і процедури для відшкодування збитків жертвам конфлікту, компенсації за рахунок країни-агресора внутрішніх ресурсів у вигляді коштів, пільг, субсидій, спеціалізованих програм міжнародної допомоги партнерів, а також реалізації права жертв на правду

При цьому на завершальному етапі міжнародного збройного конфлікту під амністію не підпадають його учасники, незалежно від громадянства, які здійснювали тяжкі злочини, а розслідування щодо їх буде тривати до тих пір, поки підозра не завершиться вироком у судах міжнародної юрисдикції.

Детальніше про особливості застосування амністії після завершення бойових дій читайте в статті Ольги Айвазовської "Правосуддя, а не безкарність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі