ЗАЯВА КОМІСІЇ З ЖУРНАЛІСТСЬКОЇ ЕТИКИ

Поділитися
Зачин 2002 року став початком етапу нових випробувань для українського суспільства та українських ЗМІ...

Зачин 2002 року став початком етапу нових випробувань для українського суспільства та українських ЗМІ. Парламентські вибори 2002-го уже вносять свої корективи у процеси становлення громадянського суспільства та мас-медіа в Україні. З появою так званого «касетного скандалу номер два» розпочалася відверта передвиборна війна із застосуванням брудних PR-технологій. І вже вкотре інструментарієм у цій війні стали представники ЗМІ — журналісти.

Оприлюднення «касетних матеріалів» 9 січня 2002 року із допущенням відверто грубих порушень як чинного законодавства, так і базових принципів журналістської етики, рівень розголосу і спосіб, у який українські мас-медіа підхопили «тему», наштовхують на тривожні висновки. Використання журналістів як зброї у технологічних баталіях, з одного боку, і готовність самих журналістів бути використаними як така зброя можуть досягти загрозливих масштабів. Те, що сприймається як аномалія в цивілізованому суспільстві, може стати (фактично, стає на очах) правилами гри в українському.

Комісія з журналістської етики, яка згуртувала навколо себе близько 300 представників українських ЗМІ, вважає своїм обов’язком заявити, що трактує оприлюднення «касетних матеріалів» виключно як акт PR-технологічних маніпуляцій. Використання незаконних методів отримання інформації, тенденційність та відсутність збалансованості у подачі інформації дають нам підстави сприймати цю діяльність як таку, що не має нічого спільного із професійною журналістикою.

Комісія об’єднує представників журналістського цеху, які гостро відчувають власну відповідальність за роль ЗМІ у проведенні справедливих та вільних виборів навесні 2002 року, за надання виборцям інформації в обсязі, достатньому для прийняття усвідомлених рішень, та за чесне дотримання професійних і етичних норм.

Парламентські перегони можуть стати тестом на виживання для незалежної професійної української журналістики, зокрема, і паростків громадянського суспільства в Україні загалом.

Ми закликаємо українських журналістів докласти всіх зусиль до того, щоби цей тест ми витримали з гідністю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі