Запуск ринку землі: на засіданні аграрного комітету побилися депутати

Поділитися
Запуск ринку землі: на засіданні аграрного комітету побилися депутати Поки Кива кидався на "слуг народу", Тимошенко розкидала папери зі столу голови комітету
Найбільш яскраво себе проявили Юлія Тимошенко та Ілля Кива.

У ході засідання парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики, який розглядав поправки до проекту закону про ринок землі, увечері в середу, 18 грудня, побилися народні депутати.

Активну участь у ній брав член фракції "Опозиційної платформи – За життя" Ілля Кива, а також інші депутати від ОПЗЖ і "Батьківщини", котрі протистояли "слугам народу".

На засідання прийшли не лише члени комітету, але чимало інших депутатів, включаючи голів фракцій.

Президентська фракція наполягає на прийняття урядового законопроекту про обіг земель сільгосппризначення. Партії Тимошенко і Медведчука виступають категорично проти.

Лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко і її колишня соратниця по партії, а нині депутат від ОПЗЖ Наталія Королевська за підтримки членів цих фракцій заблокували місце голови комітету.

Поки Ілля Ківа штовхався зі "слугами народу" Тимошенко розкидала папери, що лежали на столі голови комітету Миколи Сольського. Ймовірно, це був текст законопроекту і поправок до нього.

Ківа, в свою чергу, обзивав прихильників ринку землі "іудами" і "ворогами України", обіцяв "різати на шматки", а потім, звертаючись до когось у залі, заявив: "Рота закрий, жінко".

Після цього інциденту Сольський оголосив перерву в засіданні.

Остання в 2019 році пленарний тиждень Верховної Ради почалася з мітингів під її стінами. У вівторок, 17 грудня, біля українського парламенту проходили відразу чотири акції протесту, одна з яких переросла в зіткнення з поліцією.

Мітинг проти ринку землі організували "Свобода", "Батьківщина", "Аграрна партія" і "Національний корпус". За даними поліції, в акціях брали участь 1,5-2 тисячі чоловік. Між "Нацкорпусом" та правоохоронцями сталися сутички.

13 листопада депутати прийняли законопроект про ринок землі у першому читанні. Крім того, депутати запустили процедуру ліквідації Держгеокадастра, що в майбутньому спростить продаж землі.

Згідно з документом, встановлюється обмеження на загальну площу земельних ділянок, що може перебувати у власності. Обмеження не допускають придбання у власність понад 35% сільгоспземель об'єднаної громади, 15% сільгоспземель області та 0,5% сільськогосподарських земель України.

Детальніше читайте в статті В'ячеслава Ільченко "Земельний рубікон перейдено" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі