За результатами дослідження «Чесно» на одне місце в Раді претендують два порушники закону

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Рух «Чесно» проаналізувало 2466 кандидатів, які балотуються за списками і в мажоритарних округах, і виявив 944 порушники. Розрахунок дозволяє допустити, що на одне з 450 депутатських місць претендує, принаймні, 2,09 виявлених кандидатів-порушників критеріїв «Чесно».

На одне місце в новому складі Верховної Ради претендує два кандидати, які порушують чинне законодавство, заявили в русі "Чесно", контролюючому законність і прозорість виборчої кампанії.

"Рух "Чесно" в цілому проаналізував 2466 кандидатів, які балотуються за списками і в мажоритарних округах, і виявив 944 порушники. Розрахунок дозволяє допустити, що на одне з 450 депутатських місць претендує, принаймні, 2,09 виявлених кандидатів-порушників критеріїв "Чесно", - сказав представник руху Віктор Таран на прес-конференції в середу.

В ході прес-конференції був представлений аналіз діяльності кандидатів у народні депутати від усіх політичних сил, а також самовисуванців в частині дотримання законодавства про вибори. Рух "Чесно" в цілому проаналізував 1952 мажоритарних кандидати в 225 виборчих округах і встановив, що 661 з них порушує хоча б один з шести критеріїв руху "Чесно".

Згідно з дослідженням, серед мажоритарників, висунутих Партією регіонів, 144 порушники (з 214 проаналізованих), в Об'єднаній опозиції "Батьківщина" - 57 (з 155), в партії "УДАР" - 44 (з 198), у КПУ - 40 (із 224 ), в партії "Україна - Вперед!" - 23 (з 106), у ВО "Свобода" - 11 (з 33). Серед самовисуванців "Чесно" знайшло 240 порушників із 607, діяльність яких була проаналізована.

Крім того, згідно з матеріалами, в Народній партії було знайдено 19 порушників, в Українській народній партії - 11, в партії "Єдиний центр" і Соціалістичної партії України - по 7, в Конгресі українських націоналістів - 6, в "Радикальній партії Олега Ляшка" і партії "Союз" - по 5 порушників, в партіях "Наша Україна", "Україна майбутнього", "Об'єднання лівих і селян" - по 4 порушники.

- 198 депутатів Верховної Ради причетні до корупції, 234 - злісні прогульники, - дослідження

Найчастішими порушеннями серед мажоритарників рух "Чесно" називає: підкуп виборців та використання адміністративного ресурсу - 152 випадки; невідповідність стилю життя офіційним доходам - 64 випадки; незмінність політичної позиції у відповідності з волевиявленням виборців - 60 випадків; обмеження свободи слова та права на інформацію - 49 випадків; зловживання владою або перевищення владних повноважень - 43 випадки; посягання на життя і здоров'я людини - 41 випадок; рейдерство та інші порушення прав власності - 33 випадки; зловживання під час тендерних процедур - 27 випадків; розкрадання державного або комунального майна та їх нецільове використання - 26 випадків.

При цьому, член "Чесно" Світлана Заліщук наголосила, що у руху є багато іншої інформації, яка не увійшла в дане дослідження, оскільки не знайшла свого підтвердження. "Є дуже багато інформації, яку ми не змогли довести. Багато інформації, не зафіксованої у відкритих джерелах", - сказала вона, зазначивши, що, в основному, це інформація, яку розповідають люди на місцях. !zn

Читайте також:

ЦВК уже зареєстрував понад тисячу міжнародних спостерігачів на парламентські вибори

Янукович стверджує, що передвиборчий процес «не відрізняється від минулих яких виборів в нашій країні»

Чеснометрика: добре, але мало

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі