За визнання в дачі хабара Коломойського не можна притягнути до відповідальності - юрист

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
За визнання в дачі хабара Коломойського не можна притягнути до відповідальності - юрист Коломойський вийде сухим з води в питанні дачі хабара
Хоч губернатор і зізнався у скоєнні тяжкого злочину, строк давності за відповідною статтею Кримінального кодексу вже минув.

Український олігарх, губернатор Дніпропетровської області Ігор Коломойський під час засідання приватизаційної комісії Верховної Ради 4 березня зізнався в тому, що він в 2004 році щомісяця платив хабар зятю екс-президента Віктору Пінчуку в розмірі 5 мільйонів доларів, нібито за те, щоб залишати за собою управління "Укрнафтою". "Ми ж знаємо, що той, хто дав хабар і перший прийшов, сказав про це йому нічого за це не буде", - сказав олігарх.

ZN.UA звернувся до Валентини Теличенко, юристу, який спеціалізується на кримінальному та цивільному праві, з двома питаннями: чи справді можна вважати виступ Коломойського явкою з повинною, яка, відповідно до частини п'ятої 369-ї статті Кримінального Кодексу, звільняє від відповідальності особу, яка дала хабар, а також які правові наслідки може мати це визнання олігарха.

Теличенко повідомила, що менше місяця тому з Кримінального Кодексу була виключена п'ята частина 369-ї статті, яка звільняла від відповідальності особ, які давали хабар, а потім звернулися в правоохоронні органи з повинною (явка з повинною).

Як зазначила юрист, хоч дача хабара і є тяжким злочином, Коломойський не може бути притягнутий до відповідальності через закінчення строків давності за цією статтею, який становить 10 років.

"Тим не менш, Ігор Коломойський має право на звільнення від кримінальної відповідальності і без цієї норми закону, враховуючи закінчення термінів давності", - зазначила юрист.

Отримання же хабара в особливо великих розмірах є особливо тяжким злочином, за яким строк давності складає вже 15 років. "Але слова Коломойського треба перевіряти - однієї лише його заяви, що він давав хабар, не достатньо, щоб робити остаточні висновки, треба додаткові докази того, що конкретні кошти були перераховані саме у вигляді хабара, а не в іншій якості, адже виключити, що Коломойський навмисно зводить наклеп на іншу сторону з метою отримати собі вигоду від того, також не можна", - сказала Теличенко.

Під час засідання комісії Коломойський також розповів про те, що він розмовляв з Віталієм Яремою, коли той очолював Генпрокуратуру, на тему корупції під час прийняття та підписання Леонідом Кучмою закону про особливості приватизації. За словами Коломойського, Віктор Пінчук в Лондонському суді зараз "вимагає хабар, запропонований Кучмі за підписання закону про особливості приватизації". "Тому що, якщо б він не підписав, то 300 голосів за цей закон не було б зібрано. Леонід Кучма, як гарант Конституції, повинен був накласти вето на цей ганебний закон", - сказав олігарх.

"От хотів запитати, входять подібні питання в компетенцію поважної комісії з приватизації, і чи буде вона розглядати це? Тоді я підготую весь пакет документів з подробицями і хронологією. Як законопроект приймали в першому і другому читанні, хто відповідав за це, хто кому заносив гроші, ну і так далі. Може бути, на базі цього буде створена тимчасова слідча комісія Ради. Може бути, матеріали потраплять, нарешті, в ГПУ. Останній генпрокурор, з яким я розмовляв на цю тему - Віталій Ярема. Але за півроку він не просунувся. У нього були більш важливі завдання, ви ж знаєте - розслідування по Майдану", - сказав Коломойський.

На думку Теличенко, у цій зв'язку є питання і до колишнього генпрокурора. "Є питання до Яреми - вніс він до Єдиного реєстру кримінальних проваджень відповідні відомості, і почалося розслідування?" - запитує юрист.

4 березня під час засідання приватизаційної комісії Верховної Ради олігарх, губернатор Дніпропетровської області Ігор Коломойський без купюр розповів народним депутатам про домовленості з Леонідом Кучмою і Віктором Пінчуком, назвав суми хабарів і наполіг на необхідності перегляду результатів приватизації колишнього держхолдингу "Укррудпром", стверджуючи про її незаконність.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі