За півроку бюджет отримав 9 000 гривень від конфіскації майна корупціонерів

Поділитися
За півроку бюджет отримав 9 000 гривень від конфіскації майна корупціонерів Збитки держави від корупції не компенсуються © Сайт Сайт Служи безпеки України
Боротьба з корупцією в Україні не приносить доходів в бюджет країни.

Наявна система боротьби з корупцією в Україні не здатна компенсувати державі втрати від неї. До такого висновку прийшли експерти Transparency International, передає "Радіо Свобода".

Згідно з інформацією, яку озвучив народний депутат України Віктор Чумак, з початку року правоохоронці зафіксували 1309 фактів одержання неправомірної вигоди чиновникам різних рівнів. Сума 67 з цих хабарів перевищує 100 тисяч гривень, а загальна сума хабарів склала 47,4 мільйона гривень.

У той же час, збитки, завдані державному бюджету в результаті протиправних діянь практично не компенсуються хабарниками, яких "спіймали на гарячому".

На думку голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, суми хабарів, яким запобігли правоохоронці, не є показником ефективності боротьби з корупцією.

"Скільки вже є обвинувальних вироків судів? Тому що реальне покарання за корупцію – це в'язниця і конфіскація. За перше півріччя 2015 року від продажу конфіскованого майна, держава отримала 9000 гривень", − повідомив Шабунін.

Читайте також: ГПУ буде вимагати арешту Корбана

Раніше повідомлялося, що Прозорості International звинуватила генпрокурора України Віктора Шокіна в провалі боротьби з корупцією.

Правління "Transparency International Україна" констатує спроби перших осіб держави встановити через генерального прокурора Віктора Шокіна особистий контроль над ключовими антикорупційними органами, щоб змусити їх працювати у власних інтересах.

На думку правління Transparency International Україна, спроби Шокіна створити маріонетковий антикорупційний орган свідчать про "його наполегливому небажанні проводити будь-які реформи як всередині прокуратури, так і у сфері протидії корупції". "Більше того, ТІ Україна констатує, що саме за згодою генпрокурора і перших осіб країни зараз ведеться кампанія з дискредитації представників реформаторського крила Генеральної прокуратури. Проти цих осіб вже з'явився ряд замовних публікацій і псевдорасследований, які нібито доводять їх зв'язки з корупційними кланами і російським істеблішментом. Фігурантами цих статей, зокрема, вказують і Transparency International та членів його правління, асоційованих з відомою юридичною компанією "Arzinger", - йдеться в повідомленні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі