За час режиму Януковича приватні кредитори позичили Україні 40 млрд долларів

Поділитися
За час режиму Януковича приватні кредитори позичили Україні  40 млрд долларів За час Януковича приватні кредитори позичили Україні млрд
Яценюк зазначив, що приватні кредитори за три роки видали млрд, а Україні весь світ пообіцяв на наступні 4 роки 14 млрд долларів.

За роки правління колишнього президента Віктора Януковича приватні кредитори Україні видали кредити на суму 40 млрд доларів.

Про це в програмі "10 хвилин з прем'єр-міністром" заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

"Приватні кредитори за три роки видали 40 млрд, а нам весь світ пообіцяв на наступні 4 роки 25 млрд доллароів. Але при цьому, отримавши ці кредити, ми віддали нашим кредиторам, і ще нам вдалося зменшити зовнішній борг країни, щоб не перекладати ці борги на наступні покоління", - заявив Яценюк

Він також зазначив, що Україна змогла повернути в 2014 році зовнішнім кредиторам млрд, взявши в борг значно меншу суму.

"У минулому році ми взяли 9 млрд долларів, а повернули нашим зовнішнім кредиторам 14 млрд доллароів, які ми не брали. Це Янукович так широко й щедро (брав запозичення – ред.)", - зазначив Яценюк.

Варто відзначити, що у своїй редакційній статті the Financial Times від 11 червня під назвою "Кредитори України повинні розділити біль країни" видання пише, що Україна бореться за своє виживання як незалежної держави, йдеться в статті, і однією з її численних викликів на сьогоднішній день є необхідність скорочення боргових зобов'язань на десятки мільярдів перед власниками облігацій приватного сектора.

Як підкреслюють у ВИДАННІ, рішення цього питання необхідно для того, щоб Київ міг протистояти російській агресії на сході країни.

Редакція видання висловлює жаль, що приватні кредитори України опираються запропонованого списання частини боргу, називаючи такий крок "неприйнятним".

Слід зазнчити, що у своїй редакційній статті the Financial Times від 11 червня під назвою "Кредитори України повинні розділити біль країни" видання пише, що Україна бореться за своє виживання як незалежної держави, йдеться в статті, і однією з її численних викликів на сьогоднішній день є необхідність скорочення боргових зобов'язань на десятки мільярдів перед власниками облігацій приватного сектора.

Як підкреслюють у ВИДАННІ, рішення цього питання необхідно для того, щоб Київ міг протистояти російській агресії на сході країни.

Редакція видання висловлює жаль, що приватні кредитори України опираються запропонованого списання частини боргу, називаючи такий крок "неприйнятним".

Проте, все ж "власники облігацій повинні поступитися", вважає видання. "Вони мають моральне зобов'язання погодитися на реструктуризацію боргу ... Власники облігацій позичили $ 40 млрд корумпованому режиму президента Віктора Януковича, коли це було явно ризикованим заходом", - пише FT.

Сьогодні саме виживання України як держави перебуває під загрозою. Якщо країна перестає існувати у своєму нинішньому вигляді, приватні кредитори не отримають нічого, підкреслюється в статті: "Погодитися на реструктуризацію, включаючи стрижку, буде краще для всіх сторін".

В іншому разі, вважають у Financial Times, якщо кредитори так і не погодяться на списання, Україна має повне право застосувати мораторій на виплату боргу. Тим більше, що МВФ підтвердив готовність виплатити наступний транш, навіть якщо переговори не буду завершені.

"Виживання України є стратегічним імперативом для Заходу. Борг країни повинен бути скорочений до того рівня, наскільки це можливе. У питанні такого геополітичного масштабу, не можна дозволити приватним фінансовим інтересам диктувати державну політику", - резюмує видання.

Раніше в інтерв'ю DT.UA міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що є певний прогрес у переговорах про реструктуризацію. У той же час, за її словами, України є "і план "B" і план "С" на випадок провалу переговорів з приватними кредиторами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі