З вересня 2011 в Україні не було ніяких контрактів на постачання озброєнь до Вірменії

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© kharkivoda.gov.ua
Глава Держслужби експортного контролю запевнив, що організувати «закручену» схему збройових поставок у Вірменію в обхід Держслужби було б неможливо.

Починаючи з вересня 2011 року в України не було ніяких контрактів, що передбачають поставки озброєнь і військової техніки до Вірменії.

Про це в ексклюзивному коментарі ZN.UA розповів голова Держслужби експортного контролю (ДСЕК) Володимир Демьохін, коментуючи чутки в ЗМІ щодо «таємних поставок» Єревану зенітно-ракетних комплексів.

Він додав, що «старі контракти, що виконувалися до вересня 2011 року, були невеликими за обсягом і припускали поставки різної колісної техніки, стрілецької зброї, запасних частин. Але ніяких ракетних систем залпового вогню «Смерч» або комплексів «Голка» в них не було».

Глава української ДСЕК переконаний, що в разі, якщо хто-небудь задумав реалізувати «закручену» схему збройових поставок, обійти Держслужбу було б неможливо.

- Українське посольство в Баку спростувало поставки систем залпового вогню Вірменії

При цьому Демьохін висловив переконання в необхідності відновлення роботи Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю при президенті України.

За його словами, це необхідно тому, що деколи рішення ООН з приводу застосування санкцій у відношенні тієї чи іншої держави не встигає за поставками. «Така ситуація мала місце, наприклад, щодо Лівії, але, на щастя, українська сторона вчасно зорієнтувалася, і відповідне рішення було прийнято ще до рішення ООН», - сказав він.

Нагадаємо, що Міжвідомча комісія з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю при президенті України є колегіальним органом, створеним для прийняття політичних рішень у галузі військово-технічного співробітництва України з іноземними державами.

Протягом останніх двох років засідання Міжвідомчої комісії не проводилися, а відповідальність за прийняття рішень автоматично перейшла на Держслужбу експортного контролю України. !zn

Читайте також:

Україна спростувала продаж зброї Грузії

Основу українського військового експорту склало зброю часів СРСР


У найближчі п'ять років обсяги замовлень «Укрспецекспорту» складуть $ 5 млрд, - Саламатін

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі