Європарламент вимагає негайної відміни рішення про заборону Меджлісу

Поділитися
Європарламент вимагає негайної відміни рішення про заборону Меджлісу Резолюція ЄП закликає РФ "пролити світло на всі випадки тортур ув'язнених, незаконно заарештованих в Криму"
ЄП ухвалив резолюцію, в якій закликав розширити санкції проти Росії за порушення прав кримських татар.

Європарламент проголосував у четвер у Страсбурзі в рамках дебатів про стан демократії і прав людини в світі за резолюцію про становище кримських татар у Криму.

Тим самим євродепутати підтвердили свою повну прихильність суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і її вільному і суверенного вибору йти по європейському шляху".

Європарламент "рішуче засуджує рішення так званого Верховного суду Криму заборонити Меджліс кримських татар і вимагає його негайної відміни", йдеться в резолюції.

Європейські депутати вважають, що це рішення є прямим та систематичним переслідуванням спільноти кримських татар, воно "політично мотивованою" і спрямована на те, щоб "ще більше залякати їх законних представників".

На думку Європарламенту, заборона Меджлісу як "законного, представницького і визнаного корінним населенням Криму органу стане прецедентом для переслідувань, дискримінації, порушення прав людини і основоположних свобод по відношенню до цього населенню". У той же час, наголошується в резолюції, це є спробою його вигнання з території історичної батьківщини.

Євродепутати висловили побоювання, що за визначенням Меджлісу як екстремістської організації послідують інші репресивні дії, передбачені російським кримінальним кодексом.

Також ЄП закликав Європейський союз надати фінансову допомогу для діяльності "Меджлісу у вигнанні". Євродепутати також запросили збільшити допомогу для фінансування організацій, які виступають на захист прав людини в Криму.

У резолюції засуджуються "серйозні порушення свободи вираження, організацій та мирних зібрань, зокрема, під час традиційних поминальних заходів, як річниця депортації кримських татар тоталітарним режимом сталінського Радянського Союзу, і з нагоди заходів культурного характеру, що проводяться кримськими татарами".

Євродепутати засудили порушення свободи преси в Криму, особливо відкликання дозволу на роботу телеканалу кримських татар - ATR, і зажадали знову відкрити його, як і канал мовлення для дітей Lale, а також радіостанцію Meydan. На думку парламентаріїв, заходи проти цих ЗМІ позбавляють татарське населення Криму головних інструментів збереження культурної та лінгвістичної ідентичності. Євродепутати вітали створення нового телеканалу Millet і зажадали повної поваги його редакційної незалежності.

Резолюція закликає РФ "пролити світло на всі випадки тортур ув'язнених, незаконно заарештованих в Криму", зокрема, Ахтема Чиигоза, Мустафи Дегерменджи і Алі Асанова, і гарантувати їх безпечне повернення на Україну. Євродепутати повторили свій заклик звільнити Олега Сенцова і Олександра Кольченко.

Європарламент підтвердив засудження приєднання Криму до Росії як "акта, який порушив міжнародне право". Він висловив "свою рішучу прихильність політиці невизнання незаконної анексії Криму і накладених після цього на Росію санкцій". Євродепутати вимагають розширення "чорного списку" осіб, які підпадають під ці санкції, як наслідок заборони Меджлісу. Вони закликали всі країни ЄС суворо дотримуватися цей список.

Крім того, у резолюції висловлено співчуття щодо візитів до Криму без згоди українського уряду низки політиків з держав-членів Європейського союзу, в тому числі депутатів національних та європейського парламентів і міститься заклик надалі утримуватися від подібних візитів.

13 квітня так званий "прокурор" Криму Наталія Поклонська винесла припис про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Це рішення практично повністю заблокувало роботу представницького органу кримських татар. Кількома днями пізніше, 18 квітня, Мін'юст РФ також оголосив Меджліс "екстремістською організацією".

У зв'язку з цією ситуацією, Верховна Рада звернулася до ООН та міжнародних організацій, аби дати діям російської влади відповідну оцінку. Спікер Ради Андрій Парубій назвав факт заборони "проявом російського фашизму".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі