Європарламент нагадав Росії про відповідальність держави-окупанта – МЗС України

Поділитися
Європарламент нагадав Росії про відповідальність держави-окупанта – МЗС України У МЗС України високо оцінили підтримку Європарламенту
РФ повинна забезпечити належне розслідування всіх фактів порушення прав людини в Криму.

Україна вітає ухвалення Європейським парламентом резолюції щодо ситуації з дотриманням прав кримських татар на території окупованого Росією півострова Крим. Про це йдеться в коментарі МЗС України, оприлюдненому прес-службою зовнішньополітичного відомства.

"Важливо, що Європарламент рішуче засудив рішення російської окупаційної влади заборонити Меджліс кримськотатарського народу та вимагає його негайного скасування, вважаючи це рішення системним і цілеспрямованим переслідуванням кримських татар, політично вмотивованою дією, що спрямована на подальше залякування законних представників кримськотатарської громади", – наголошується в документі.

Дипломати також підкреслили, що в резолюції рішуче засуджується продовження практики застосування так званою владою Криму репресій проти кримських активістів, зокрема незаконних арештів, викрадень, насильства, катування, страти без суду і слідства, насильницького нав'язування жителям Криму російського громадянства і їх подальшого незаконного переміщення на територію Росії.

"Європарламент нагадав Росії, що вона як держава-окупант несе повну відповідальність за дотримання прав людини в Криму і повинна забезпечити належне розслідування всіх фактів їх порушення, а також допустити міжнародні правозахисні організації до здійснення відповідного постійного моніторингу", – зазначили в МЗС.

Українські дипломати також високо оцінили "незмінну чітку і послідовну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в умовах триваючої російської агресії, а також особливу увагу до долі кримських татар і громадських активістів в окупованій АР Крим".

13 квітня так званий "прокурор" Криму Наталія Поклонська винесла припис про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Це рішення практично повністю заблокувало роботу представницького органу кримських татар. Кількома днями пізніше, 18 квітня, Мін'юст РФ також оголосив Меджліс "екстремістською організацією".

У зв'язку з цією ситуацією, Верховна Рада звернулася до ООН та міжнародних організацій, аби дати діям російської влади відповідну оцінку. Спікер Ради Андрій Парубій назвав факт заборони "проявом російського фашизму".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі