Влада та ЗМІ виявилися неготовими до висвітлення реформ в Україні – Бистрицький

Поділитися
Влада та ЗМІ виявилися неготовими до висвітлення реформ в Україні – Бистрицький Бистрицький запропонував стратегію комунікації реформ © Демократичні ініціативи
Для комунікації реформ в Україні потрібен спеціальний виконавчий центр, вважає директор фонду Відродження.

Неготовність влади та ЗМІ до висвітлення реформ призводить до розчарування та відчуття, що реформи в Україні взагалі не проводяться, вважає Євген Бистрицький, доктор філософських наук, виконавчий директор Міжнародного фонду Відродження.

"Ані міністерські відділи комунікації з громадянами та громадянським суспільством, ані державні засоби масової інформації всіх рівнів, ані центральні ЗМІ у приватних руках олігархів виявились неготові до збалансованого висвітлення реформ", - написав він у своєму блозі на "Українській правді".

Бистрицький наголосив, що йдеться не про апологію реформ, отже некритичне схвалення теперішніх політичних керівників держави. "Йдеться про те саме, про що твердять, говорячи про відсутність команди реформ та про погану політичну солідарність при прийнятті державних рішень – про слабкість керування, про відсутність у керівництва нового бачення старих реалій. У тому числі як проводити дійсно публічну політику реформ".

Директор фонду Відродження переконаний, що реформи в країні поступово просуваються. "Незважаючи на суттєві елементи анархії через егоїстичну боротьбу приватних інтересів, гру у популізм, "неякісність" багатьох народних обранців, закони, необхідні для правового забезпечення реформ, які, власне, мав на увазі Євромайдан, пробивають собі шлях", - вважає він.

На його думку, реформи пробивають собі дорогу і через виконавчу владу. "Кроки дерегуляції мають полегшити життя бізнесу. Створюється Національне антикорупційне бюро. Створена Агенція електронного урядування, яка замістила собою кілька неефективних центрів управління цією сферою", - нагадав Бистрицький.

Директор фонду Відродження переконаний, що ефективна комунікація є найпотужнішим знаряддям аргументованої критики влади аж до її зміни. "Це потужний спосіб, на рівні з прямою участю громадян у прийнятті державних рішень, – зробити вироблення політики публічним, перетворити справу реформ у спільне досягнення. І тоді, так само як на урочистостях присяги нової патрульної служби Києва, ми зможемо пережити спільне відчуття щастя оновлення країни", - вважає Бистрицький.

"Без спеціальної організації такої роботи у рамках держави, без виконавчого центру, спрямованого на саме цю роботу по здійсненню та комунікації реформ ми приречені на повільність, незрозумілість благих дій з реформування, а керівники держави – на масову негативну оцінку своєї діяльності", - додав директор фонду Відродження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі