Військові прокурори обурені заявою Рябошапки

Поділитися
Військові прокурори обурені заявою Рябошапки Заяву Рябошапки назвали неприйнятною © Сайт президента України
Потенційний генпрокурор не бачить необхідності в існуванні військової прокуратури.

Військові прокурори вважають неприйнятною заяву заступника керівника Офісу президента Руслана Рябошапки щодо непотрібності військової прокуратури. На їхню думку, такі твердження обумовлені поверхневим уявленням про діяльність військової прокуратури.

У заяві, опублікованій на сторінці Генпрокуратури у Facebook, зазначається, що чисельність військових прокурорів складає 6% від загальної чисельності прокурорів, 75% обвинувальних актів щодо злочинів відповідної підслідності направили до суду військові прокурори.

"Щоденно військові прокурори в середньому затримували двоє-троє осіб, проводили вісім-дев'ять обшуків і 13 "виїмок", допитували 120 осіб, відшкодовували 250 тисяч гривень, направляли до суду 17 обвинувальних актів", - йдеться у заяві.

Також вказується, що до кримінальної відповідальності за ведення агресивної війни було притягнуто 263 особи, серед яких 68 громадян РФ. Було встановлено 160 місць незаконного утримання полонених, допитано 1800 потерпілих, яких утримували та катували військовослужбовці РФ та учасники терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР".

Крім того, до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду передано понад 1000 сторінок доказів агресії РФ та вчинення воєнних злочинів, додали військові прокурори.

У справі щодо захоплення українських військових моряків і суден поблизу Керченської протоки до кримінальної відповідальності притягнуто 15 військовослужбовців РФ. Міністерству юстиції передано докази протиправних дій Росії для участі у розгляді Міжнародним трибуналом з морського права указаної справи. Й це не усі показники роботи, заявив колектив.

Раніше Руслан Рябошапка заявив про те, що не бачить необхідності в існуванні військової прокуратури. У липні президент України Володимир Зеленський повідомив, що заступник голови Офісу президента Рябошапка розглядається як один із кандидатів на посаду генпрокурора України.

У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко 6 серпня заявив, що подасть у відставку з посади, коли Верховна Рада 9-го скликання приступить до роботи.

Нагадаємо, що у серпні 2014 року Верховна Рада підтримала в першому читанні і в цілому законопроєкт "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо створення військових прокуратур".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі