ВИСОКІ ВІДНОСИНИ

Поділитися
Вища рада юстиції «категорично спростовує всі необ’єктивні оцінки і висловлювання» голови Конст...

Вища рада юстиції «категорично спростовує всі необ’єктивні оцінки і висловлювання» голови Конституційного суду України Віктора Скоморохи щодо її діяльності, «допущені ним на прес-конференції» при роз’ясненні рішення КС про призначення і звільнення суддів. Про це йдеться в заяві, прийнятій на засіданні Вищої ради юстиції (ВРЮ).

У заяві наголошується, що 3 березня 2002 року у зв’язку з прийняттям КС України рішення за конституційним поданням Вищої ради юстиції про офіційне тлумачення статті 150 Основного Закону України В.Скомороха виступив «із власною інтерпретацією прийнятого рішення» перед представниками ЗМІ і дав діяльності ради «упереджену оцінку, що принижує її авторитет і конституційно-правові статуси». («ДТ» докладно розповідало про це в попередньому номері.)

Як зазначається в заяві, Закон «Про Конституційний суд України» надає право суддям коментувати виключно прийняті КС рішення та висновки і не припускає можливості вільно оцінювати діяльність суб’єктів права на конституційне подання чи якихось інших органів влади.

ВРЮ як суб’єкт права на конституційне подання звернулася до КС із проханням дати офіційне тлумачення щодо того, чи можуть укази Президента України і постанови парламенту про призначення та звільнення суддів бути оскаржені в судах загальної юрисдикції, або зазначити, які акти підлягають лише конституційному судовому контролю. У заяві підкреслюється, що, роз’яснюючи на прес-конференції оголошене рішення, В.Скомороха «вийшов за його межі і подав діяльність Вищої ради юстиції у спотвореному світлі». У документі наводяться слова голови КС про те, що «Вища рада юстиції своїми рішеннями «підставляла» Президента України» і що рада «може перетворитися на «такого монстра, з допомогою якого можна буде керувати вищою судовою інстанцією». «Ці слова кидають тінь на роль і значення Вищої ради юстиції як на конституційний орган, відповідальний за формування суддівського корпусу в нашій державі», — наголошується в заяві.

За чотири роки, підкреслюють автори документа, за поданням ВРЮ Президент України призначив більш як 1100 суддів. Глава держави також підтримав пропозиції ради про звільнення понад 500 суддів, із яких 40 — за порушення присяги і 3 — за хабарництво. Лише четверо суддів не погодилися з таким рішенням Вищої ради й оскаржили його у суді. Жодної скарги не було задоволено, а рішення ради визнані законними й обгрунтованими. У двох випадках Вища рада переглянула власні рішення при нововиявлених обставинах щодо підстав звільнення суддів, у зв’язку з чим Президентові було запропоновано внести відповідні зміни в укази в частині підстави звільнення, йдеться в заяві.

На засіданні Вищої ради юстиції прийнято також рішення про внесення подання Президентові України про призначення 61 кандидата на посади суддів місцевих та апеляційних судів. 18 кандидатам відмовлено в представленні через їхню недостатню професійну підготовку. ВРЮ задовольнила скарги трьох суддів на рішення кваліфікаційних комісій судів про притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Ці рішення скасовано. Рада внесла подання Президентові й парламенту про звільнення трьох суддів за порушення присяги, десяти — за загальними обставинами: у зв’язку з відставкою та за власним бажанням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі