Вишеградський майданчик України

Поділитися
Країни «Вишеградської четвірки» (Польща, Словаччина, Угорщина і Чехія) домовилися про створення в першому півріччі 2016 року бойової тактичної групи й запросили до участі в ній Україну.

Країни «Вишеградської четвірки» (Польща, Словаччина, Угорщина і Чехія) домовилися про створення в першому півріччі 2016 року бойової тактичної групи й запросили до участі в ній Україну. Про це повідомив після зустрічі глав оборонних відомств у форматі «Вишеградська четвірка+Україна» міністр оборони Словаччини Любомир Галко на прес-конференції в Левочі (Словаччина).

За його словами, сторони обговорили можливість залучення Збройних сил України до цієї групи. Під час зустрічі міністри домовилися, що фінансові витрати ділитимуть між собою, а решту деталей обговорюватимуть під час зустрічей у робочому порядку. За словами глави оборонного відомства Словаччини, його польський колега погодився з тим, щоб Польща була головною країною в цій створюваній групі.

Як повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна», глава українського оборонного відомства Михайло Єжель зазначив, що Україна має досвід участі в бойових тактичних групах, адже сьогодні можна говорити про використання літака Іл-76, роти радіаційно-хімічного та біологічного захисту, а також інженерно-саперної роти в рамках бойових тактичних груп. Крім того, М.Єжель під час зустрічі з міністрами оборони країн «Вишеградської четвірки» запросив Польщу, Чехію, Угорщину і Словаччину взяти участь у військових навчаннях, які відбудуться на території України. Йдеться про дванадцять навчань. Український міністр оборони також зазначив, що під час зустрічі проінформував своїх колег із приводу участі України в проектах цієї групи, а також про стан Збройних сил України в умовах кризи.

У свою чергу, міністр оборони Угорщини Чаба Хенде зауважив, що «ми вважаємо розвиток відносин із Україною в рамках «Вишеградської четвірки» дуже важливим напрямом». За словами Ч.Хенде, це той майданчик, на якому Україна може взяти активну участь. Йдеться, зокрема, і про створення бойової тактичної групи, про що міністри домовилися під час цієї зустрічі. «Це співробітництво важливе як із політичної, так і з економічної точок зору», - додав він.

У свою чергу, глава оборонного відомства Польщі Богдан Кліх наголосив, що Україна сприймається як важливий стратегічний партнер, і цей діалог має тривати якомога активніше.

Відповідаючи на запитання українських журналістів щодо рішення України про позаблоковий статус, Б.Кліх підкреслив: «Ми поважаємо рішення України, це рішення суверенної держави, і ми повністю його поважаємо, поважаємо те, що Україна прийняла статус позаблокової держави».

Водночас, за його словами, в України і Польщі є спільні політичні інтереси, тому співпраця з Києвом розвиватиметься й надалі. «Ми говоримо про співпрацю не тільки у сфері безпеки, а й у різних інших сферах. І ми переконані, що об’єднання України і ЄС має бути завершене найближчим часом», - додав польський міністр. Б.Кліх також запевнив, що, зі свого боку, Польща робитиме все можливе для наближення цієї мети.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі