Відмова реєстрації спостерігачів від РФ не суперечить міжнародним зобов'язанням України – Геращенко

Поділитися
Відмова реєстрації спостерігачів від РФ не суперечить міжнародним зобов'язанням України – Геращенко Геращенко: на виборах президента буде майже 900 спостерігачів БДІПЛ © Ольга Кононенко, ZN.UA
У світі є чимало прецедентів неучасті в спостереженні за виборами іншої сторони конфлікту, зазначила Ірина Геращенко.

Відмова реєстрації спостерігачів від Російської Федерації не суперечить міжнародним зобов'язанням України у сфері проведення вільних та демократичних виборів. Про це на своїй сторінці у Facebook у четвер, 14 лютого, написала перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко.

"Росіяни є представниками визнаної на законодавчому рівні держави–агресора та окупанта, ця позиція України повністю відповідає положенням пункту 8 Копенгагенського документа ОБСЄ щодо необхідності дотримання національних законів у питанні міжнародного спостереження за виборами. Це також відповідає принципу дотримання суверенітету країни, в якій проводяться вибори, закріпленому в Декларації принципів міжнародного спостереження за виборами і Кодексі проведення міжнародного спостереження за виборами 2005 року", - зазначила Геращенко.

Віце-спікер Ради підкреслила, що у світі є чимало прецедентів неучасті в спостереженні за виборами іншої сторони конфлікту, що не завадило визнати результати виборів (Арменія/Азербайджан, Росія/Грузія, Кіпр/Туреччина, Македонія/Греція).

Вона також зазначила, що встановлені Росією у 2007-08 роках обмеження на кількість спостерігачів від Бюро демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ призвели до того, що організація взагалі була позбавлена можливості спостерігати за російськими виборами. А з 2011 року БДІПЛ направляло спостерігачів до РФ у узгодженій незначній кількості, зауважила Геращенко.

"На президентських виборах 2018 року в РФ було акредитовано 80 спостерігачів на довгостроковій основі і 420 – на короткостроковій. Враховуючи географічний масштаб РФ – це смішні цифри. Україна ж ніколи не обмежувала БДІПЛ і інші міжнародні інституції в кількості спостерігачів. Очікується, що на президентських виборах в Україні буде майже 900 спостерігачів БДІПЛ (що на третину більше, ніж на президентських виборах у РФ 2018)", - написала віце-спікер Ради.

7 лютого Верховна Рада схвалила проект закону про заборону громадянам Росії і особам, запропонованим російською стороною, бути офіційними спостерігачами на виборах в Україні. Його підтримали 232 народних депутати.

У листі до МЗС України директорка Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Інгібьорг Солрун Гісладоттір висловила глибоке розчарування у зв'язку з прийняттям парламентом законопроекту, що закріплює відповідне обмеження.

У МЗС напередодні нагадали про те, що не прийматимуть заявки від громадян Росії, які забажають бути спостерігачами. А також про те, що офіційні спостерігачі від України не їздили на вибори до РФ у 2018 році.

Про проблеми виборчого процесу і захист від зовнішнього впливу читайте у статті Олександра Данченка "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі