Відкликане запрошення: у ПАРЄ все ж збираються відправити спостерігачів на вибори в Раду

Поділитися
Відкликане запрошення: у ПАРЄ все ж збираються відправити спостерігачів на вибори в Раду В асамблеї переконані, що Україна зобов'язана запросити спостерігачів ПАРЄ на вибори © Радіо Свобода
Україна як член Ради Європи повинна запросити спостерігачів асамблеї на парламентські вибори, наголошує президентка ПАРЄ.

Президентка Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі Паск'є жалкує з приводу рішення України відкликати запрошення для спостерігачів асамблеї на дострокові вибори до Верховної Ради.

"Я повинна підкреслити, що Україна, як член Ради Європи, перебуває під процедурою моніторингу Асамблеї та має зобов'язання запропонувати Асамблеї спостерігати за президентськими й парламентськими виборами", - йдеться у заяві Паск'є, яка є у розпорядженні "Європейської правди".

Відповідаючи на лист спікера ВР Андрія Парубія, президентка ПАРЄ наголосила на тому, що асамблея має тривалу практику, що сягає 1994 року, співпраці з Україною щодо спостереження за виборами, що дозволило "істотно поліпшити" законодавчу базу країни та виборчої практики.

Ліліан Морі Паск'є додала, що готова обговорити покращення відносин між ПАРЄ, українським парламентом та його делегацією в асамблеї.

Зазначимо, таке рішення України стало відповіддю на дії Парламентської асамблеї РЄ. У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації у повному обсязі.

При цьому РФ не виконала жодної умови для повернення до організації. Не деокупувала українські Крим і Донбас, не звільнила українських політв'язнів і військовополонених моряків.

Нагадаємо, 1 липня комітет Верховної Ради у закордонних справах порекомендував парламенту призупинити участь постійної делегації у роботі Парламентської асамблеї Ради Європи до отримання висновків Венеціанської комісії.

Також українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ, а делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ і попросила Верховну Раду терміново розглянути це питання. Депутати поставили перед президентом Володимиром Зеленським і МЗС питання про доцільність участі в інших органах Ради Європи.

Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Словаччина, Грузія та Швеція планують підготувати спільну резолюцію в ПАРЄ проти повернення делегації Росії.

Докладніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі