Вибори в Україні не перезавантажили владу – експерти

Поділитися
Вибори в Україні не перезавантажили владу – експерти Українська децентралізація може бути під загрозою пісял виборів. Ілюстрація © kievcity.gov.ua
За словами Каратницького, старі політичні еліти досі мають певну перевагу.

Місцеві вибори в Україні повинні були перезавантажити владу в регіонах у рамках децентралізації. Але поки що цього не відбулося. Про це "Голосу Америки" сказав експерт Atlantic Council Адріан Каратницький.

Він зауважив, що в цілому вибори в Україні у тих регіонах, де вони були, пройшли з дотриманням політичної конкуренції і відповідно до демократичних норм. В цей же час, у зриві виборів у Маріуполі і Красноармійську експерт звинувачує голову Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського. Він нагадав, що з липня український чиновник веде кампанію зі зриву виборів, вимагаючи перенести їх до 2017 року. За словами Каратницького, це антидемократична поведінка.

Наслідки місцевих виборів Каратницький оцінив неоднозначно.

"Я думаю, що дуже роздрібнені і розбиті старі групи, котрі управляли, старі регіональні еліти. І це на користь Україні. Але питання чи знайдеться спосіб консолідувати роздрібнені сили. З одного боку, роздрібнення є серед старого регіонального блоку. А з іншого - дуже багато роздрібнених нових партій прийшли в міські ради. І питання, чи вони знайдуть спосіб консолідуватися, працювати плідно і не торгуватись пільгами, що може збільшити загрозу корумпованості і, перед усім, політичної корумпованості. Це може поставити під сумнів великий проект децентралізації", - каже Каратницький.

Перемогу Геннадія Кернеса в Харкові він пояснив тим, що старі політичні еліти в Україні, попри свою сумнівну патріотичність і політичні позиції, все ж зберігають певну перевагу над новими політиками. Однак це лише означає, що демократичні сили і громадянське суспільство повинні більше працювати над змінами в Харкові.

В цей же час, директор відділу прав людини та демократії Інституту Маккейна Девід Крамер звертає увагу на те, що проти Кернеса була порушена кримінальна справа. Але це не завадило йому перемогти.

"Якщо проти людини відкрито кримінальну справу, але вона ще не визнана винною, то вона може балотуватися. Але це питання і до прокуратури, і до виборців. Виборці знають, що проти деяких кандидатів відкриті кримінальні справи, але вони все одно голосують", - підкреслив Крамер.

Він додав, що не бачив жодних повідомлень про те, що вибори в Харкові були сфальсифіковані. Але в цей же час, експерт визнав, що Кернес має "вражаючу політичну машину".

"Якби була проведена більш широка люстрація, то багато членів опозиційних партій не змогли б взяти участь у виборах. Люстрація, звичайно, річ дуже суперечлива, але люди, які були замішані в незаконній діяльності в минулому, повинні відповідати не лише за результатами виборів, а й за законом", - зауважив американський експерт.

25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори, явка на яких склала 46,62 відсотків. Комітет виборців України зафіксував понад 1500 порушень виборчого законодавства, більшість з яких, тим не менш не здатні вплинути на результати.

Увечері того ж дня з'явилися перші результати екзит-полів щодо виборів мерів.

При цьому в деяких регіонах вибори не відбулися: Маріуполі, Красноармійську, Сватовому. Тепер Верховній раді належить законодавчо закріпити можливість проведення виборів у цих населених пунктах в день проведення другого туру голосування або в інший день.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі