Вибори-2019: українців почали агітувати за допомогою "дзвінка президента"

Поділитися
Вибори-2019: українців почали агітувати за допомогою "дзвінка президента" За три дні до другого туру агітація кандидатів у президенти стає дедалі більш "креативною" © Рух ЧЕСНО
У штабі Порошенка журналістам підтвердили використання цього різновиду агітації.

За три дні до другого туру виборів президента України 21 квітня виборці почали отримувати агітаційні дзвінки від імені чинного голови держави, кандидата в президенти Петра Порошенка. Про такі дзвінки вони повідомляють у дописах на своїх сторінках у Facebook.

Записаний голос гаранта просить проголосувати за нього цієї неділі. Як повідомляє "Liga.net", у штабі Петра Порошенка журналістам підтвердили, що використовують "дзвінок президента". Низка користувачів також повідомила, що чула на запису жіночий голос, який агітував голосувати за Порошенка.

"Дзвінок з невідомого номера. Взяв трубку. Несподівано знайомий голос:" Це Петро Порошенко. 21 квітня вирішальний день ... ". Вимкнув. Штабна агітка-циркуляр. 21 квітня насправді не вирішальне - результат голосування уже всім зрозумілий. П'ять попередніх років були (мали бути!) вирішальними", - написав на своїй сторінці в Facebook лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.

Він також нагадав, що зараз людей більше цікавить не сам день повторного голосування на виборах президента, а те, що відбуватиметься після нього. А ці питання на разі залишаються без відповідей, додав Гриценко.

Своєю чергою шеф-редактор видання "Лівий берег" Соня Кошкіна наголосила на "технологічності" кампанії.

"Щойно дзвінок з міського номера: "Доброго дня. Це - Петро Порошенко, президент України ", - говорить запис. Звертається з проханням підтримати його 21-го. Т - технології. Ось як", - зазначає вона на своїй сторінці в Facebook.

Водночас низка виборців, які отримали "дзвінок президента", запитуються, чи не порушує така агітація закон "Про захист персональних даних".

"Щойно мені на мобільний зателефонували з номера, що не висвітився. Милий жіночий голос сказав мені, що президент Петро Порошенко закликає мене взяти участь у виборах і дуже цінує мій голос виборця. Я хотіла було поцікавитися, коли це я давала свій особистий номер телефону гаранту, але зрозуміла, що текст читає робот ... або дівчина-робот мені збрехала про те, що дзвонить від імені Петра Олексійовича, або ж Петро Олексійович грубо порушує закон про використання особистих даних ", - додає в своєму Facebook Ольга Бондар.

Журналісти також оприлюднили запис одного з таких дзвінків.

"Доброго дня. Це - Петро Порошенко, президент України. 21 квітня - вирішальний день, щоб визначити долю України. Прошу вас, підтримати мій курс. Демократію і гідність, а не реванш. Стабільну гривню, а не інфляцію. Шлях до Європейського Союзу і НАТО. Підтримайте сильну Україну, а не країну, яка впаде на коліна. Головне - зберегти країну, і до зустрічі 21-го ", - йдеться у запису.

Нагадаємо, 7 квітня Центральна виборча комісія оголосила офіційні результати першого туру виборів президента України. Жоден з кандидатів не зміг отримати підтримку абсолютної більшості виборців. Шоумен Володимир Зеленський отримав 30,24% голосів (понад 5,7 млн виборців), чинний голова держави Петро Порошенко - 15,95% (понад 3 млн).

За даними Bihus.Info, в Україні діють три потужні ГО з великою кількістю агітаторів і непрозорим фінансуванням. Ці організації тісно пов'язані із БПП і депутатами, близькими до президента Петра Порошенка. Регулярно фіксуються факти видачі готівки представниками цих організацій виборцям.

Однак офіційно під час першого туру президентських виборів поліції лише раз вдалося затримати агітаторів, що роздавали гроші виборцям у Сумах. Агітаторів того ж дня визволили працівники прокуратури і кримінальну справу порушили вже проти співробітників поліції.

Як розповів в інтерв'ю DT.UA міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, фігурантом кримінальних проваджень про підкуп виборців є заступник голови фракції БПП Сергій Березенко, однак проводити слідчі дії щодо нього заважає депутатська недоторканість. Сам Березенко на допити не з'являється.

Докладніше про виборчі технології читайте у статті Ярини Бусол "Що таке виборчі маніпуляції і як з ними боротися" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі