В Україну прибула нова заступниця глави дипмісії США

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Україну прибула нова заступниця глави дипмісії США Раніше Квін була в.о. заступника голови місії в посольстві США в Парижі
Квін в Україні займатиметься економічними питаннями, а її призначення затвердили задовго до відкликання Марі Йованович.

Як і прогнозувало DT.UA, в Україну з Франції у вівторок, 28 червня, прибула нова заступниця глави дипломатичної місії Сполучених Штатів Крістина Квін. До недавнього часу Крістина Квін була виконуючим обов'язки заступника голови місії в посольстві США в Парижі.

Зазначимо, що Квін також працювала на посаді радника міністра з економічних питань в посольстві США в Парижі у вересні 2016 року. У 2013-2016 роках вона була радником з економічних питань посольства США в Бангкоку. У 2010-2013 роках Квін працювала радником з економічних питань у Лондоні; з 2008 по 2010 рік обіймала посаду директора у справах Європейського Союзу, України і Білорусі у Раді національної безпеки Адміністрації президента у Вашингтоні; з 2006 по 2008 рік дипломат працювала в якості заступника радника з питань навколишнього середовища, науки, технологій та охорони здоров'я в посольстві США в Москві, а з 2001 по 2005 рік працювала співробітником з торгівлі в представництві США в Європейському союзі в Брюсселі.

За даними джерел DT.UA у Вашингтоні, Держдепартамент запропонував Вільяму Тейлору зайняти посаду тимчасового повіреного у справах США в Україні. Виконавчий віце-президент Інституту миру вже дав на це свою згоду на зустрічі з держсекретарем США Майком Помпео. Вільям Тейлор в 2006-2009 рр. був послом в Україні і після закінчення каденції тримав країну в полі зору. Більш того, він є активним учасником груп, які напрацьовують у різних форматах можливі рішення конфлікту в Донбасі. Очікується, що Тейлор буде керувати диппредставництвом США в Україні протягом досить тривалого часу, поки не буде Вашингтоном затверджена кандидатура нового посла.

Нагадаємо, що конгресмени негативно відреагували на відкликання посла Йованович в Вашингтон. Так лідер демократичної більшості Палати представників Стені Хоєр і голова Комітету у закордонних справах нижньої палати Конгресу демократ Еліот Енгель звернулися в Адміністрацію Трампа, а зокрема до держсекретаря Майка Помпео, у листі з проханням скасувати "це дивне рішення" про відкликання Йованович. Конгресмени назвали рішення Адміністрації "обурливим" і "політично мотивованим".

І тим не менш, у США призначення надзвичайного і повноважного посла вимагає часу не лише на бюрократичну процедуру, але й на політичне узгодження з Конгресом. За даними DT.UA, наявність у Києві тимчасового повіреного в особі Вільяма Тейлора не зупинить прагнення президента Дональда Трампа мати в Києві повноцінного представника США, тому процедура погодження та затвердження посла почнеться найближчим часом.

Детальніше про закулісну дипломатію між США та Україною читайте в статті Тетяни Силіної "У позі Зю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі